Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın si tarih oldu

Microsoft'un başlattığı değişim, son hızıyla sürüyor.

Giriş Tarihi: 28.10.2014 20:10
Nokia'nın sitesi tarih oldu

Dünyanın en önemli telefon üreticilerinden Nokia'nın 7.2 milyar dolar karşılığında Microsoft tarafından satın alınması, büyük yankı uyandırmış ve uzun süre konuşulmuştu. Bu işlemin yankıları hala sürerken Microsoft da mobil tarafta kendi markasını daha ön plana çıkarmak için markasına veda etmemiz gerektiğini belirtmiş, ilk adımları da Fransa'da atmıştı.

Mevcut modelleri bir kenara bırakırsak, artık Nokia Lumia modelleri değil, Microsoft Lumia modelleri görmeye başlayacağız. Nokia markası ise, yavaş yavaş geriye çekilecek, ancak şu süreçte Nokia ismini hesaplı yeni telefonlarda (akıllı olmayan) görmeye devam edeceğiz.

Bu değişimin etkileri şüphesiz ki ülkemizde de görülecekti ve görülmeye başlandı bile. Son birkaç gündür Nokia Türkiye'nin internet sitesine girmeye çalışanlar, Nokia Türkiye'yi değil, Microsoft Türkiye'nin hazırladığı yeni "mobil" bölümü görüyor.

http://www.nokia.com/tr-tr/ adresine gittiğinizde sizi "Hoşgeldiniz. Nokia cihazları ve servisleri, artık yeni adresinde." mesajı karşılıyor. Tıkladığınızda da http://www.microsoft.com/tr-tr/mobil/ bölümüne yönlendiriliyorsunuz.

Birçoğumuz için önemli anıları bulunan Nokia markası, yavaş yavaş hayatımızdan çıkıyor. Ne dersiniz?

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nokia'nın sitesi tarih oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN