Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Chrome Mobilde Yükseliyor

Geride bırakmak üzere olduğumuz yıl boyunca mobil dünyanın her alanında rekabet tüm hızıyla sürüyor

Giriş Tarihi: 27.12.2014 11:16
Google Chrome Mobilde Yükseliyor

2014 yılının son günlerinde, 12 ayın bilançosu sayılabilecek veriler netleşmeye başladı. Geride bırakmak üzere olduğumuz yıl boyunca mobil dünyanın her alanında rekabet tüm hızıyla sürdü. Bu alanlardan biri olan mobil tarayıcılar olarak ddikat çekti. Netmarketshare'in verilerine göre, bu pazarda da artışlar, düşüşler ve sıralama değişimleri yaşandı.

Safari yine zirvede

Apple'ın 'si 2014 yılını da zirvede kaparken, 'ın hem iOS hem için sunduğu Chrome tarayıcısı üçüncü sıradan ikinciliğe yükseldi. Safari'nin pazar payı 2014 yılı başında yüzde 55'ler seviyesindeyken yılı 10 puanlık kayıp ile 45 sınırında kapattı. ise yüzde 10'lar ile başladığı 2014'te iki kattan fazla bir artış ile 21'in üzerine ulaştı.

Android tarayıcı azalıyor

Android'in varsayılan tarayıcısı ise kan kaybetmeye devam ediyor. Google Chrome'un yükselişi doğrudan Android Browser'in kullanım payından götürüyor. Android tarayıcı yüzde 23.50'den yüzde 19'lara gerilemiş durumda.

Opera Mini ikiye katladı

Yılın kazançlı çıkanlarından biri de Mini tarayıcı oldu. 2014 yılı başlarında yüzde 4 civarındaki payını iki katına çıkaran tarayıcı, yüzde 8'lerin üzerinde bir oranla 2015'e umutla giriyor. Bakalım yeni yılda mobil alanda tarayıcı rekabeti nasıl gelişecek?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google Chrome Mobilde Yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN