Ölüler hayata geri döndürülecek!

Bir şirketi gerekli izinleri almayı başardı. Beyin ü gerçekleşmiş 20 insanın beyni yeniden canlandırılacak!

Giriş Tarihi: 5.5.2016 12:55
Ölüler hayata geri döndürülecek!

Ölülerin dirilmesi fantastik film ya da dizilerde uzunca bir süredir işleniyor. Görünüşe göre fantastik yapımlarda gördüğümüz bu olay yakında "kısmen" gerçek olacak. The Telegraph'ın yapmış olduğu habere göre merkezli Bioquark isimli şirket, ülkedeki Kurumsal Değerlendirme Kurulu'ndan beyin ü gerçekleşmiş 20 insanın beyninin yeniden canlandırılması konusunda etik izinleri almayı başardı.

Hindistan'da gerçekleştirilecek olan testlerde beyin ölümü gerçekleşmiş olan ancak hala yaşam destek ünitesine bağlı olan insanlar kullanılacak. insanları bu insanların beyinlerine farklı tedavi kombinasyonları uygulayacak. Mesela ölü beyne, kök hücrelerin ve peptitlerden oluşan bir kokteylin enjekte edilmesi planlanıyor. Bununla birlikte beynin sinir sisteminin uyarılması ve beynin en azından bir bölümünün canlanması ve hücrelerin yenilenmesi amaçlanacak.

Tabii ki testler bununla sınırlı kalmayacak. Bu amaç için biyoteknoloji ile daha birçok test gerçekleştirilecek. Bunlara insanları komadan çıkarmak için yapılan çeşitli lazer ve sinir stimülatörü teknikleri de dahil.

Hayatı silinecek!

insanları bu işlemlerin uygulandığı hastanın tüm hayatının beyninden silinmesini ve hücrelerinin yenilenerek hayata yeniden başlayabileceğine inanıyor.

Bioquark şirketinin CEO'su olan Dr Ira Pastor, bu testlerinin türünün ilk örneği olduğuna dikkat çekerken, şu sıralar bu işlemler için gerekli olan insanları belirlemek için hastanelerde ailelerle görüştüklerini söyledi. Tabii bu işlem organ bağışının farklı bir boyutu gibi görünüyor. Sonuçta ortada insanlık adına ciddi umutlar taşıyan araştırmalar söz konusu.

The ReAnima Project olarak adlandırılan bu nin insanlığın ölümü yenebilmesi için atılmış en büyük adımlardan birisi olduğu söyleniyor. Bu proje dahilinde ilk test sonuçlarının ise Nisan 2017'de gelmesi bekleniyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüler hayata geri döndürülecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN