Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yine şaşırtacak!

Cupertino'lu şirket alımlarına durmadan devam ediyor. Yeni patent içeriğinde neler var? Hangi cihaz için veya yeni bir cihaz mı? İşte detaylar...

Giriş Tarihi: 11.5.2016 11:39 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 11:52
Apple yine şaşırtacak!

ve Marka Ofisi tarafından paylaşılanlara göre , için, yeni bir akıllı kılıf patenti aldı. Kılıf patentinde ekstra dokunmatik ekran ve aynı zamanda kalem desteği var. Patente göre birkaç farklı kılıf olabilir veya birden fazla yeteneği olan bir kılıf olabilir.

İkinci ekran kurumsal müşteriler için iPad'i daha işlevsel hale getirebilir. Patent dosyasındaki çizimlere bakacak olursak, mesela kullanıcının yazdığı bir cümle, el yazısı olarak dışarı yansıtılıyor. Başka bir çizimde kılıfın kapağı video izlemek için, katlanıp, stand haline geliyor ve ekranında da video kontrol düğmeleri yer alıyor. Bir diğerinde iPad'i şarj etmek için, güneş paneli görevi görüyor.

Tabii ki bu akıllı kılıf patentine bakarak, böyle bir kılıf veya kılıflar çıkar demek yanlış olur. Evet, patentler gelecekteki ürünleri gösteren baş kaynaklar arasında bulunuyor, ama patentlerin koruma amaçlı alınabileceğini ve bahsedilen çözümün veya cihazın çıkmayabileceğini de belirtelim.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple yine şaşırtacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN