Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu su geçirmez olacak!

Şu sıralar 'ın ismi yeni 'larla daha çok gündeme geliyor. Şirketin el altından üç farklı iPhone geliştirdiği söyleniyor, bununla birlikte başka çalışmalar da var. Şirketin son aldığı yeni iddialara sebep oldu. Apple, toza, suya dayanıklı geliştiriyor olabilir.

Giriş Tarihi: 13.3.2018 10:45 Güncelleme Tarihi: 13.3.2018 13:41
Bu klavye su geçirmez olacak!

Apple, MacBook için ekmek kırıntısı ve su geçirmez bir klavye üzerinde çalışıyor. En azından Digital Trends tarafından saptanan bir patente göre durum bu. Apple bu patentte, şöyle bir klavye konseptini anlatıyor: "Bir klavye düzeneği, bir alt tabakayı, bir tuş kapağını ve kirleticileri hareket mekanizmasından uzaklaştıran tuş kapağından uzanan bir koruma yapısını içerebilir."

APPLE AİRPODS 2'NİN ÖZELLİKLERİ BELLİ OLDU

TOZU DIŞARIYA ATACAK!

Bunun yanında klavye tuşuna basıldığında bunun tuşun arasından dışarıya bir hava itişiyle kırıntı ve tozun dışarıya atılması gibi çok yaratıcı şeylerden de bahsediliyor.

Bu sadece bir patent ve piyasaya çıkacağı kesin bir teknoloji değil. Ama Apple'ın bilgisayar kullanıcılarının en temel sorunlarından biri olan klavye kirlenmesi konusunda kökten çözümler üretmeye çalışıyor olması umut verici. Apple bu bahsedilen yöntemleri uygularsa, zamanla diğer üreticiler de klavyelerinde benzer korumalara gidebilir.

APPLE'DAN UCUZ HOMEPOD GELİYOR!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu klavye su geçirmez olacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN