Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çöktü mü? WhatsApp şu an çalışıyor mu? Sorun nedir?

Günlük hayatımızın olmazsa olmazlarından biri olan 'ta şu anda sorun var görünüyor. Sosyal medyada ve çeşitli forumlarda yazan bazı kullanıcılar WhatsApp'ta erişim problemi yaşadığını ve mesajların gitmediğini belirtti. Bu arıza sadece belirli bir bölgeyi değil, farklı birçok etkiliyor. Çünkü şikayetler farklı ülkelerde yaşayan kullanıcılara ait. Peki söz konusu problem nedir? Türkiye'de durum nedir?

Giriş Tarihi: 14.6.2018 09:43 Güncelleme Tarihi: 14.6.2018 12:03
WhatsApp çöktü mü? WhatsApp şu an çalışıyor mu? Sorun nedir?

Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısının mesajlaşmak için en çok kullandığı uygulamaların başında olan WhatsApp'a farklı ülkelerde erişim problemi yaşanmaya başladı. Kullanıcılar mesajların gitmemesi, WhatsApp'ın bağlanmaması gibi problemlerle karşı karşıya. İnternette yazan yorumlarda genel olarak bunlar şikayet edilmiş.

WHATSAPP TÜRKİYE'DE ÇÖKTÜ MÜ?

Türkiye'de WhatsApp'a erişilebiliyor. Herhangi bir sorun yok görünüyor.

Bununla birlikte Down Dedector sitesindeki haritaya göre WhatsApp'ın çökmesi daha çok orta Avrupa'yı, Hong Kong'u, Malezya'yı, Güney Afrika'yı etkilemiş görünüyor. Ancak sitedeki yorumlara bakarsak, Azerbaycan, Japonya, Amerika, Kanada ve farklı birkaç ülkedeki kullanıcıların WhatsApp'a erişemediği yönünde yorumları var.

Down Dedector sitesi tarafından sorunun yaşandığı yerler haritada bu şekilde gösterildi:

WhatsApp'ın kurucularından henüz konu ile ilgili bir açıklama gelmezken kullanıcılar WhatsApp'a ne oldu? WhatsApp çöktü mü? WhatsApp neden çalışmıyor? gibi sorularına cevap aramaya başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp çöktü mü? WhatsApp şu an çalışıyor mu? Sorun nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN