Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CES 2014 teknoloji turu

Giriş Tarihi: 12.1.2014
3D Yazıcı

Kahve makinesi kadar 3D yazıcı
Fuarda dikkat çeken teknoloji 3 boyutlu yazıcılar oldu. Şimdiye kadar 44 bin adet 3D yazıcı satan Makerbot firması, Replicator Mini ile daha ekonomik çözüm sunmaya başladı. 48 milyondan fazla 3D tasarımı web sitesinde kullanıcılara sunan firma, en profesyonel üründen giriş seviyesine kadar her alanda hizmet veriyor.

İnternet dizüstü

Toshiba Chromebook ailesinin parçası oldu
MIcrosoft ve Intel ailesinin güçlü üyesi Toshiba artık Google Chrome ailesinin bir parçası oldu. 13.3 inç ekran boyutuna sahip Toshiba Chromebook 9 saatlik pil ömrüne sahip. İnternet tabanlı cihaz, 16 GB depolama kapasitesi ile telefon benzeri bir kullanım tarzını hedefliyor. Bu yüzden uygulamalarla zenginleşecek Toshiba Chromebook'un fiyatının 350 - 400 dolar arasında değişmesi bekleniyor.

Otomotiv fuarına benzedi
9 uluslararası otomotiv firması bu yıl CES fuarını mesken tutmuştu. Bunun dışında teknoloji firmalarının elinden tutup getirdiği otomobiller de var. Fuar açılmadan iki gün önce Chevrolet, bir gün önce Toyota yeni Hidrojenli FuelCell otomobili ile dikkat çekerken, açılış konuşmasında Intel dışında Audi firmasının CEO'su da vardı. CES 2014 otomotiv firmalarının şovuna dönüşmeye başladı. Qualcomm kablosuz şarj ve Google da otomobillerle ilgili topladığı verilerle yönetim konsolunda pek çok otomobil firmasıyla işbirliği yaptığını açıkladı.

4K TV

Tek tuşla şekli değişiyor
Samsung, tek tuşa basınca kavisli izleme şekli kazanan Ultra HD TV modelini tanıttı. Yeni TV, özellikle hem televizyon formu hem de içerik anlaşmalarıyla geliyor.

Ultra HD içerik hazır
Ultra HD TV'lerin içerik sorununa yanıt vermeye çalışan LG, ABD'de internet TV alışkanlıklarını değiştiren Netflix ile yaptığı anlaşmayla dikkat çekti. Web tabanlı içerik konusunda uzmanlaşan televizyon Amazon ve YouTube desteğiyle dikkat çekti. Sony'nin çıkardığı yeni handycam artık 4K çekim yapabiliyor.

Şekilli Ultra HD TV
Sony de Ultra HD TV'lerine kavis verdi. Netflix Ultra HD ile ilgili işbirliği yaptığı firmalara Sony'i de ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CES 2014 teknoloji turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN