Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın bilgisi Turkcell Akademi'de

Turkcell, Türkiye’de eğitim alanında çığır açacak bir yeniliğe imza atıyor.

Giriş Tarihi: 14.1.2014 15:17
Turkcell Grup'un stratejik gelişim merkezi olarak 2006'dan bu yana, gerek şirket içi eğitimler gerekse sanayi-üniversite işbirlikleriyle ses getiren Turkcell Akademi dijitalleşerek, "dünyanın bilgisini" milyonların erişimine açıyor. Dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarıyla iş birliğine giden Turkcell Akademi, bu eğitim devlerinin içeriklerini Türkçeleştirerek sunuyor.

Turkcell Dijital Akademi, zaman ve mekândan bağımsız, dünyanın en güncel eğitim video ve modüllerini, ücretsiz ve tamamen Türkçe olarak sunuyor. Yakın gelecekte Türkiye ve dünyanın önde gelen eğitim kurumlarıyla işbirlikleri artarak devam edecek ve içeriğin her geçen gün daha da zenginleşmesi sağlanacak.


CİLİV: YENİ MATBAA İNTERNET

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, "Bundan 4 yıl önce 3G ile hızlı internetin hayatımıza girmesiyle birlikte, büyük bir hayalimiz olduğunu dile getirmiştik: İnsanlar bu teknolojiyle bilgiye her an her yerden ulaşabilecek, bilgiye erişimde tam bir fırsat eşitliği sağlanacak. Bugün Turkcell olarak bu hayali gerçekleştirmenin, bir yeniliği daha insanımıza taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yolculukta bizi en çok motive eden, bilgiye erişimde daha fazla fırsat eşitliği sunabilecek olmamız. İnsanlara daha çok bilgiyi ulaştırmanın yolu, taş tabletlerden dijital tabletlere uzandı. El yazması kitaplar ve matbaa bu yol içerisinde geçtiğimiz duraklar. Artık yeni matbaa internet. İnternetten sonsuz bilgiye her an her yerden ulaşmak mümkün. İnternetin fırsat eşitleyici bir boyutu var. Biz bu altyapıya ülkemizin sahip olması için büyük yatırımlar yaptık. Artık halkımız bilgiye ulaşmakta avantajlı.

Bu projeyi hayata geçirirken insanlarımıza sorduk: "Nasıl bir eğitim hayal ediyorsunuz, hangi içeriklere ihtiyaç duyuyorsunuz?" Sonrasında bu bilgiler ışığında 2006'dan bugüne dek ortaya koyduğumuz müthiş bilgi birikimini dijitalleştirdik.

Bu da yetmedi; dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarıyla birlikte çalışarak bu alandaki en üst düzey içeriği Türkiye'deki profesyonellerin ve gençlerin ihtiyaçlarına uygun ve tamamen Türkçe olarak geliştirdik. Artık Turkcell'liler, Turkcell'in üstün network altyapısı sayesinde dünyanın bilgisine 7 gün 24 saat, istedikleri yerden ulaşabilecekler. Kendini geliştirmek isteyen, farklı alanlardaki birçok eğitime ulaşmak isteyen gençlerimiz, profesyonellerimiz; dünyanın saygın eğitim kurumlarından, en iyi profesörlerinden, önde gelen fikir adamlarından eğitim ve tavsiyeler alacak. Profesyoneller, çalışanlarına kişisel gelişim imkânı sunmak isteyen şirketler, gençler, öğrenciler… Bu eğitimin kapısı başta 35 milyon Turkcell'li olmak üzere herkese açık. Turkcell Dijital Akademi'nin insanımız için değer yaratarak Turkcell'in farkını bir kez daha vurgulayacağına inancımız tam" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın bilgisi Turkcell Akademi'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN