Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BUDO'dan 10 bininci yolcuya sürpriz

İstanbul'dan Mudanya'ya deniz otobüsüyle gelen 10 bininci yolcu, çiçeklerle karşılandı.

Giriş Tarihi: 6.2.2013 15:09 Güncelleme Tarihi: 6.2.2013 15:12
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce, İstanbul ile Bursa arasında başlatılan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi'ne (BUDO) ait deniz otobüsüyle gelen 10 bininci yolcu, Mudanya'da çiçeklerle karşılandı.

Bursa–İstanbul arasında deniz ulaşımının sağlanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Ulaşım-Toplu Taşım İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş (BURULAŞ) bünyesinde kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi'ne (BUDO) ait ''Conkbayırı'' adlı deniz otobüsü, İstanbul'dan Mudanya'ya 10 bininci yolcuyu ulaştırdı.

İstanbul'un Kabataş İskelesi ile Mudanya İskelesi arasında 24 Ocak'ta seferlere başlayan deniz otobüsüne binen 10 bininci yolcu olan Esra Sivilsu, Mudanya'da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy tarafından karşılandı.

Belediye Başkanı Altepe ile Fidansoy'un çiçeklerle karşıladığı ve 10 bininci yolcu olması nedeniyle 10 adet ücretsiz bilet verdiği Sivilsu, ''10 bininci yolcu olmak çok güzel bir duygu. Karşılamadan dolayı çok şaşırdım, etkilendim'' dedi.


Altepe, burada yaptığı konuşmada, BUDO'nun deniz otobüs seferlerinin hızla sürdüğünü belirterek, amaçlarının Bursa ile İstanbul arasını ulaşılabilir hale getirip kaliteli ulaşım sağlamak olduğunu söyledi.


''DOLULUK ORANIN YÜZDE 80'LERİ BULDU''

BUDO seferleri için halktan destek istediklerini dile getiren Altepe, ''Şu anda gerek Bursalı, gerekse İstanbullu ve tüm hemşehrilerimiz projeye sahip çıktılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bugün BUDO taşımacılıkta 10 bininci yolcuya ulaştı. Halkımızın projemize sahip çıkmasıyla umduğumuzun çok üstünde performans gösterilmesi ve doluluk oranının yüzde 80'leri bulması bizleri mutlu etti. Vatandaşlarımızın talebi üzerine hafta sonu seferlerimizi arttırdık. Hafta içi seferlerini de önümüzdeki günlerde arttırmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

Altepe, deniz otobüsü seferleri dışında her türlü konfor ve servisi en güzel şekilde yapmaya gayret ettiklerini ifade ederek, para kazanmaktan çok vatandaşlara güzel bir şekilde hizmet edip onların seyahatlerini sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.
Deniz otobüsünden inen yolcuların son model otobüslerle şehir merkezine gidip bu şekilde hizmetin en güzelini aldığını dile getiren Altepe, ''Amacımız da buydu. Halkımıza bu hizmeti sunduğumuz için mutluyuz'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BUDO'dan 10 bininci yolcuya sürpriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN