Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev bir kültür birikimi baltık başkentleri

Giriş Tarihi: 26.2.2013

Adalar, köprüler, saraylar, sokak müzisyenleri, ressamlar ve daha niceleri Baltık başkentlerinde sizleri bekliyor. Okumaya doyulmayan bir romanın sayfalarında gezinircesine süren bu yolculuk, eşsiz bir tatili vaat ediyor

5 yıldızlı otel konforundaki MSC Musica gemisiyle, Baltık başkentlerine doğru keyifli bir geziye çıkıyoruz. Bu eşsiz tura katılanlar İsveç'in başkenti Stockholm'den Estonya'nın masal kenti Tallinn'e, Rusya'nın Avrupa'ya açılan penceresi St. Petersburg'dan Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a kadar dev bir kültür birikimi ve mozaiğini keşfediyor.

DÜNYANIN EN YAŞANILASI ŞEHRİ

Dünyanın en yaşanılası şehri seçilen İsveç'in başkenti Stockholm, 14 ada ve bu adaları birbirine bağlayan köprülerden oluşuyor. 1.5 milyon nüfuslu bu şehir, düzenli binaları ve temiz havasıyla farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Ortaçağ tarihinin izlerini taşıyan Stockholm'un ana meydanı Gamla Stan, daracık sokaklar ve küçük bulvarlara açılıyor. Sokak müzisyenlerinin renk kattığı bu sokaklardaki galeriler ve ressamlarla sanatın kalbi hızla çarpıyor.

BİR MASAL KENTİ

Estonya'nın başkenti Tallinn, kuleleri, sivri çatılı evleri ve taş kaldırımlı sokaklarıyla bir masal kentini andırıyor. Eski ve yeni olmak üzere ikiye ayrılan şehir, dünle bugünün muhteşem bir resitalini sunuyor. Ortaçağ konseptine uygun pek çok kafe ve barın sokaklarını süslediği eski şehirde, seyyar arabalarla sıcak şarap satanlar ziyaretçilerini mistik bir rüyaya taşıyor. Işıl ışıl sokaklarıyla yeni şehir ise modern AVM'lerinde dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapıyor.

SINIRSIZ EĞLENCE
İskandinavya'nın en kalabalık kenti ve Danimarka'nın başkenti olan Kopenhag, bir baştan bir başa bir saatte gezilebilen küçük ve şirin bir şehir. Bir bot kiralayarak Eski Kanal turlarına çıkmak, bisikletle şehri turlamak en cazip faaliyetler. Günün 24 saati partilerin yaşandığı bu kentin coşkulu gece hayatı ise sınırsız eğlenceyi vaat ediyor.

Sanatseverlerin gözdesi St. Petersburg
Köprülerin birbirine bağladığı 42 ada üzerine kurulu St. Petersburg ise Avrupa'nın en büyük 4'üncü kenti unvanını taşıyor. Muhteşem manzaraları çarlık saraylarına ev sahipliği yapan bu şehir, granit sokakları, beyaz geceleri ve bale topluluklarıyla ihtişamlı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Dünyada sanata ayrı bir değer veren Rusya'da sanatçı ve sanatseverlerin en gözde şehri de Petersburg oluyor. Edebiyatın, resmin ve birçok sanat dalının altın çağını yaşadığı bu topraklar, müzeleri, sarayları ve sanat galerileriyle ziyaretçilerini okumaya doyamadığı bir romanın içine çekiyor.

MSC Musica gemileriyle 5 yıldızlı otel konforu
Jolly Tur'un MSC Musica gemisi ile düzenlediği 7 gecelik Baltık Başkentleri turu 1394 eurodan başlayan fiyatlarla satılıyor. 5 yıldızlı otel konforundaki gemiyle yol alıp, 3 Baltık başkenti ve St. Petersburg'un görüleceği tur için Bonus Kart sahiplerine 12 taksit fırsatı sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev bir kültür birikimi baltık başkentleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN