Eğlence adası Mikanos

Giriş Tarihi: 27.2.2013

Dillere destan gece hayatı ve muhteşem plajlarıyla Mikanos, bir eğlence adası olarak hafızalara kazınıyor. Beyaz badanalı evleri, çiçeklerle süslü daracık sokakları ve türkuaz deniziyle bu ada sizlere muhteşem tatil fotoğrafları sunmayı vaat ediyor

Yunanistan Kykland Adalarına bağlı Mikanos, gerek coğrafi olarak yakınlığı gerek bize yakın lezzetleri gerekse sokaklarında ritmik olarak benzeyen ezgileriyle ziyaretçilerine Türk sıcaklığını hissettiriyor. 1453'ten 1832'ye kadar Osmanlı hâkimiyetinde kalan bu güzel adada hiç yabancılık çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

HER KÖŞESİ AYRI GÜZEL

Adım atar atmaz mükemmel bir Akdeniz havasının sarıp sarmaladığı Mikanos, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla bir masal dünyasına sürüklüyor. Beyaz badanalı duvarları, çivit mavisi pencere ve kapıları, begonvil ve sardunyaların süslediği balkonlarıyla Mikanos evleri ise bu masalı tamamlayan unsurlar adeta. Bu güzel adanın sadece sokaklarında bile dolaşmanız size ayrı bir keyif verecektir ama buraya kadar geldik, görülecek yerleri nereler derseniz size ilk önerimiz küçük Venedik olacak. Şehir merkezinde, açık hava kafe ve restoranların sıralandığı bir kıyıda yer alan bölge, Venedik'i andıran görünümüyle bu isimle anılıyor. Ada merkezindeki kalabalıklardan uzaklaşmak, daha sakin bir ortamda bulunmak isterseniz adanın doğusundaki Aro Mera Köyü'nde rıhtım boyunca uzanan yel değirmenleri büyüleyici. Gezinize bir de kültürel etkinlik eklemek isterseniz size 1700'lerden kalma bir binada konumlanan Folklor Müzesi'ni görmenizi tavsiye ederiz. 500'den fazla kiliseyi barındıran Mikanos'ta görsel bakımdan en dikkat çekici olan kilise ise ada tepesine konumlanan Parapotiani.

EĞLENCEDE SINIR YOK

Dünyanın her yerinden turistin tercih ettiği bir ada olan Mikanos en büyük ününü bitmek tükenmek bilmeyen eğlence hayatından alıyor. Bu adada eğlence gündüz plajlarda başlayıp gece barlar, gece kulüpleri, eğlence merkezleri ve müzikli restoranlarda devam ediyor.

ÇOKLU LEZZET MÖNÜSÜ
Yaz boyu kozmopolit bir nüfusa sahip olan Mikanos'ta dünya mutfaklarından tutun da fast-fooda kadar çoklu bir lezzet mönüsü önünüze seriliyor. Fakat bizden bir tüyo almak isterseniz, size önerimiz zeytinyağıyla hazırlanan, tadına doyamayacağınız Yunan mezeleri olacaktır.

ÖZGÜRLÜKLER ADASI

Mikanos'un dünyada bilinen bir diğer adı da özgürlükler adası. Farklı cinsel tercihleri olan insanların gönüllerince eğlenebildiği bu adanın en meşhur plajı Cennet, çıplaklar plajı olarak da biliniyor. Sayıları 15'i bulan plajlardan öne çıkanlar ise limanına en yakın olan Malalianos ve Tourlos.

3, 4 VE 7 GECE SEÇENEKLERİYLE
Anı Tur ile Mikanos turu 349 eurodan başlayan fiyatlarla 27 Haziran çıkışlı gerçekleşiyor. Onur Air Havayolları ile her Perşembe ve her Pazar 3 gece, 4 gece ve 7 gece seçenekli Mikanos turu için elinizi çabuk tutun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğlence adası Mikanos
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN