Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneşin her daim göz kırptığı ada Kıbrıs

Giriş Tarihi: 4.3.2013

Kıbrıs bozulmamış doğası, eşsiz tarihi zenginlikleri ve dost canlısı insanlarıyla anavatandan bir parça. Güneşin daima göz kırptığı bu ada, yılın her günü ağırlamak için sizleri bekliyor

Akdeniz'in 3'üncü adası Kıbrıs, dört mevsim güneşle yıkanan sahilleri ve 9000 yıllık görkemli tarihi ile büyülüyor. Anavatandan bir parça olan güzel ada, farklı bir ülkeyi keşfederken evinizde hissini de yaşatıyor.

ADANIN İNCİSİ
Kıbrıs'ın incisi Girne, şehre adım atar atmaz ünlü kalesiyle karşılıyor. 7'nci yüzyılda Arap akınlarına karşı kenti korumak amacıyla yapılan Girne Kalesi, şehrin binlerce yıllık muhafızı adeta. Kale içinde yer alan Batık Gemi Müzesi bugüne dek ele geçirilen en eski gemi kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. 1974 Barış Harekâtı'nın izlerini taşıyan bu şehirde Karaoğlanoğlu Şehitliği mutlaka görülmesi gereken duraklardan. Casinolarıyla ayrı bir üne sahip olan kentin Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunan restoranları da dillere destan. Düz bir ova üzerine kurulu Lefkoşe ise, Türk ve Rum kesimlerini yeşil hatla ikiye ayırıyor. Makarios Sarayı, Ledra Palace Sınır Kapısı, Barbarlık Müzesi, Venedik Sütunu gibi eserlere ev sahipliği yapan şehir tarihi bir masalı yaşatıyor.

ORTAÇAĞ ŞEHRİ

Ortaçağ Avrupası'nın en tipik örneklerine ev sahipliği yapan Gazimağusa tarihi, mimarisi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Mimarisini Leonardo da Vinci'nin tasarladığı şehir surları, W. Shakespeare'in ünlü eseri Othello'nun mekanı Doğu burçları, Venedikli Kraliçelerin Taç giydiği katedraller ve Kantara kalesi gibi birçok ünlü tarihi mekan bu ihtiyar kenti büyüleyici kılıyor.

YÜZDE 35'E VARAN İNDİRİMLER
Anı Tur'da Kıbrıs tatili yüzde 35'e varan indirimler ve uçak dahil 279 TL'den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Rezervasyon yaptırıp planlarının değişmesinden endişe edenler için erken rezervasyon sigortası tatilcilerin yüzünü güldürüyor. Tatile çıkmadan 3 gün öncesine kadar iptal veya değişiklik hakkının saklı tutulduğu erken rezervasyon sigortasıyla yüzde 100 iptal ve iade garantisi bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneşin her daim göz kırptığı ada Kıbrıs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN