Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmaris Alman turistleri bekliyor

Giriş Tarihi: 8.3.2013 13:24

Marmaris Turizm Birliği Genel Koordinatörü Kirt: ''Sun Express'in Almanya'daki 6 noktadan Dalaman'a direkt uçuşa başlayacak olması. Bu direkt uçuşların bölgemize gelecek Alman turist sayısını arttıracağını düşünüyoruz'

Marmaris Turizm Birliği (MARTAB) Genel Koordinatörü Sedat Kirt, Sun Express'in Almanya'daki 6 noktadan Dalaman'a direkt uçuşa başlayacağını ve bu durumun Alman turist sayısını artıracağını söyledi.

Kirt, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 Mart'ta başlayan ve 10 Mart tarihine kadar devam edecek ITB Berlin Fuarı'na Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB), Marmaris Turizm Birliği ile Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu temsilcilerinin katıldığını ve fuarda Marmaris ile çevresinin tanıtıldığını belirtti.

Fuara bölge adına çok sayıda otel ve acente temsilcilerinin de katıldığına işaret eden Kirt, ''Marmaris ve çevresini anlatan tanıtım materyalleri ile kırsal turizm rehberimizi ve bölgenin doğal şifalı bitkileri olan kekik, defne, lavanta ile adaçayını ziyaretçilerimize hediye ediyoruz. Eko turizm kokteylinde de bu ürünleri tanıtacağız'' dedi.Fuarın ilk 3 gününde sadece profesyonellerin yer aldığını dile getiren Sedat Kirt, fuarın son iki gününün ise tüketiciye yönelik olacağını bildirdi.
Fuar sırasında turizmcilere sunulan raporun, 2013 turizm sezonu için olumlu sonuçlar ortaya koyduğuna dikkati çeken Kirt, ''Genel ekonomik durgunluğa rağmen turizm sektöründe dünyada yüzde 2'lik bir büyüme bekleniyor. Türkiye'yi her yıl ziyaret eden 5 milyon Alman turist sayısının artması için yoğun çaba sürüyor. Bölgemiz için en sevindirici haber ise Sun Express'in Almanya'daki 6 noktadan Dalaman'a direkt uçuşa başlayacak olması. Bu direkt uçuşların bölgemize gelecek Alman turist sayısını arttıracağını düşünüyoruz'' dedi.

Kirt, bu konunun Almanya'da kamuoyuna duyurulması için MARTAB olarak çeşitli toplantılar yapacaklarını bildirdi.
Fuarın Marmaris açısından oldukça olumlu olduğuna değinen Kirt, Alman pazarında bir artış yaşanacağınını gözlemlediklerini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris Alman turistleri bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN