Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'nın muhteşem üçlüsü

Kültür, eğlence, sanat, doğa, konser, festival, coşku... Hepsi bir arada Avrupa'nın muhteşem üçlüsü Budapeşte, Viyana ve Prag'da

Giriş Tarihi: 11.3.2013
Viyana muhteşem yapılarıyla tarihte bir yolculuğa çıkarırken, Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden Budapeşte ışıl ışıl köprüleriyle başınızı döndürüyor. Çek Cumhuriyeti'nin masal şehri Prag ise bu gezinin en büyüleyen kısmı olarak karşınıza çıkıyor. Tarih, mimari ve sanatla harmanlanmış bu yolculukta eşsiz bir zaman dilimi sizleri bekliyor.

BİR KÜLTÜR MOZAİĞİ

Macaristan'ın başkenti Budapeşte belki de Avrupa'nın en yeşil şehirlerinden biri. Ülkenin bir ucundan diğer ucuna 4 bin kilometre boyunca akan Tuna Nehri bu şehri Buda ve Peşte olarak ikiye bölüyor. Pırıl pırıl köprülerin iki tarafı bağladığı Budapeşte Avrupa'nın en iyi ışıklandırılmış şehri. Muhteşem köprüler, göz alıcı parlamento binası, Barok tarzı katedrallerle bu şehrin gecesi ayrı gündüzü ayrı bir şölen. Macar, Slovak, İtalyan, Meksikalı ve Türk kültürlerinin mozaiğini bir potada sunan Budapeşte, 30'dan fazla tiyatrosuyla aynı zamanda Macristan'ın kültür ve sanat merkezi.

ARİSTOKRASİ ŞEHRİ

Avusturya'nın 1.8 milyon nüfuslu başkenti Viyana aristokratik havasıyla öne çıkan tertemiz bir Avrupa şehri. Müzeleriyle ünlü bu şehrin bir diğer özelliği de dünyaca ünlü bestekar ve sanatçıların yaşadığı evler. Mimarisiyle baş döndüren bu evler, bir sanatkâra yakışır tarzda inşa edilmiş. Sanatın buram buram yaşandığı bu kentte her yerde kibarlık ve nostalji rüzgarları esiyor. Opera ve tiyatrolar, festivaller ve konserlerle Viyana eğlence ve tarihi birleştirmiş bir şehir. Kartner Strasse ve ünlü markaların yer aldığı Kohl Market ise alışveriş için en gözde yer. Tüm gün hareketli olan cafe ve restoranların kapladığı bu şehirden şinitzel, kahve ve elmalı kek denemeden dönmeyin.

MASAL ŞEHRİ PRAG
Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag, UNESCO'nun koruma altına aldığı bölgeleriyle tam bir açık hava müzesi. Yüzyıllardır ayakta kalmış her mimari tarzdan onlarca yapı şehre girer girmez büyülüyor. Görkemli St. Vitus Katedrali, ressamlarla dolu Charles Köprüsü, ünlü saat kulesi, Yahudi mahallesi, Parıszka caddesi ve daracık sokaklarıyla Prag tam bir masal şehri... Burada alışverişin kalbi Wenceslas Meydanı civarında ve Parizska Bulvar'ında atıyor. Prag'ın en büyük kapalı alışveriş merkezi olan Palladium da 200'den fazla dükkânla meraklıları için oldukça fazla alternatif sunuyor.

EŞSİZ ORTA AVRUPA TURU
26 yıldır misafirlerine en güzel tatilleri yaşatan Jolly Tur'un Budapeşte, Prag ve Viyana'yı kapsayan Orta Avrupa Turu 299 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Üstelik Bonus Kart'a 12 taksit imkânıyla...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'nın muhteşem üçlüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN