Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den yeni uçuş noktaları

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk: "Sivas, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi turizm ve ticaretin merkezi olan 3 şehirle hava yoluyla buluşmuş durumdadır"

Giriş Tarihi: 3.6.2013 17:45
Onur Air'in Sivas-Erzincan-Antalya uçak seferleri başladı. Antalya'dan havalanan Onur Air'e ait yolcu uçağı, aralarında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal'ın da olduğu 93 yolcusuyla Sivas Nuri Demirağ Havaalanı'na indi. Uçağı iki itfaiye aracı apron girişinde tazyikli su sıkarak karşıladı.

Soluk, Birdal ve yolcuların, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Ali Taş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım tarafından karşılanmasının ardından, halk oyunları gösterileri sunuldu ve pasta kesildi.
Habip Soluk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalya'dan başlayan ilk uçak seferiyle Sivas'a geldiklerini belirterek, "Bu bir ticarettir. Hava yolu, kara yolu ve demir yolu ancak sahip çıkıldığı müddetçe ayakta duracaktır" dedi.

Sivas'ın, karadan, havadan ve kısa süre sonra da hızlı yüksek trenle ulaşılabilir bir il olacağını ifade eden Soluk, şöyle konuştui:
"Ulaşımın ve iletişimin geliştiği yer zenginlik, kültür demektir. Sivas, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi turizm ve ticaretin merkezi olan 3 şehirle hava yoluyla buluşmuş durumdadır. Bu hizmetin ayakta kalabilmesi, sürdürülebilir olması Sivaslı hemşehrilerimizin sahip çıkmasıyla mümkün olacaktır. Seferlerin hayırlı olmasını diliyorum."

Vali Zübeyir Kemelek ise Sivas'ta uçak yolcusunda sürekli artış yaşandığını açıkladı. İstanbul ve İzmir yolcu sayısında artışların bir önceki yıla göre yüzde 20 seviyesinde olduğunu aktaran Kemelek, Sivas'tan İstanbul'a, İzmir'e, Antalya'ya ve Erzincan'a uçak seferleri düzenlendiğini anımsattı.

Orhan Birdal da bugün başlayan uçak seferlerinin Sivas, Erzincan ve Antalya'yı birbirine bağladığını belirterek, vatandaşlardan seferlere sahip çıkmalarını istedi.
Doğan Ürgüp ve Osman Yıldırım da uçak seferlerinin hayırlı olmasını diledi.
Pazartesi, çarşamba ve perşembe günleri düzenlenecek olan uçak seferlerinin Sivas-Erzincan-Antalya şeklinde olacağı bildirildi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onur Air'den yeni uçuş noktaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN