Side, Rusya'da tanıtılacak

Rus turizm seyahat acentesi, Side Antik Kent'in Moskova ve St.Peterburg'ta tanıtıma yönelik fotoğraflama çalışmasını tamamladı.

Giriş Tarihi: 20.9.2013 09:33
Rus Mobaly Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Katerina Baranov, Side'de kültür, tarih ve arkeoloji turizminin tanıtımına yönelik çalışmaları tamamladıklarını söyledi. Antik kentte fotoğraflama çalışmasını Rus fotoğrafçı Natalia ve Rus turistlerle birlikte yaptıklarını belirten Baranov, çekimleri Apollon Tapınağı, Side Antik Tiyatro, Side Büyük Hamam, Athena Tapınağı, Tüke Tapınağı, Piskoposluk Sarayı, portikli yol, Bizans Hastanesi, Devlet Agorası, Side Müzesi, Seleukeia Antik Kent, Manavgat Şelalesi ile Side dışında Xanthos Antik Kent'te yaptıklarını kaydetti.

Baranov, "Seyahat acentemiz kültür, tarih, arkeoloji ve inanç turizmine yönelik hizmet veriyor. Son 3 yıldır Rus turistlerin kültür turizmi kapsamında Side'ye ilgileri arttı. Müşteri yoğunluğunuz genelde Moskova ve St. Petesrburg'taki entelektüel turistler. Entelektüel turistler genelde Türkiye'deki tarihi ören yerlerine ilgi gösteriyor. Bu konuda Antalya sahil turizminde hem de kültür, tarih ve arkeoloji turizminde bir bütünü oluşturuyor." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Side, Rusya'da tanıtılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN