nde ekim bereketi

Gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te, ekim ayında kruvaziyer ziyaretlerinde yoğunluk bekleniyor. İlçeyi aynı gün içinde ziyaret eden iki gemiyle yaklaşık 4 bin turist geldi.

Giriş Tarihi: 4.10.2013 10:26
Turizm sezonunun son günlerinin yaşandığı Marmaris'te, kruvaziyer yoğunluğu yüz güldürdü.Güney Ege'nin gözde turizm merkezlerinden ve Doğu Akdeniz'de tura çıkan dev kruvaziyerlerin önemli uğrak noktalarından Marmaris'te ekim ayında gemi bereketi yaşanıyor.

Ay içerisinde ilçeye rotasını çevireceği açıklanan kruvaziyerlerden "Aida Diva" ve "Nautica" Marmaris'e geldi. Yunanistan'ın Heraklion Limanı'ndan
gelen İtalyan bandıralı "Aida Diva", limanın büyük rıhtımına, Marshall Adaları bayraklı "Nautica" ise küçük rıhtıma yanaştırıldı. Gemilerde çoğunluğu Alman ve ABD'li yaklaşık 4 bin turist bulunduğu belirtildi.

Gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından gemilerden ayrılan turistler, havanın güzel olmasını fırsat bilerek ilçe merkezini gezdi. Deniz
kenarındaki kafeterya ve restoranlarda oturan yolcular, güneşin tadını çıkardı. Turistlerden bazıları günlük turlara katılırken, bazıları ise Marmaris Kapalı Çarşısı'nı gezerek alışveriş yaptı. Turizm sezonunun son günleri yaşanan ilçede, gemiler dolayısıyla özellikle çarşı bölgesinde hareketlilik yaşandı.

Marmaris'e günübirlik olarak gelen kruvaziyerlerden "Aida Diva"nın Antalya'ya, "Nautica"nın ise Yunanistan'ın Rodos Adası'na gitmek üzere gece
saatlerinde limandan demir alacağı öğrenildi.

Havalar serinledi, gemi sayısı arttı
Marmaris Liman İşletmeciliği Genel Müdürü Şükrü Tugay, gazetecilere yaptığı açıklamada, aşırı sıcakların etkisini kaybetmesiyle Doğu Akdeniz'e ekim ayında kruvaziyer yolcularının daha fazla ilgi gösterdiğini söyledi.

Ekim ve kasım aylarında Marmaris Limanı'nın kruvaziyer yoğunluğu yaşayacağına işaret eden Tugay, "Bu sene ekim ayında 28 gemi bekliyoruz. Kasım ve aralıkta ise 17 gemi ağırlayacağız. Gelecek kruvaziyerler, yaz sezonundakilere göre daha yüksek yolcu kapasitesine sahip" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kruvaziyer turizminde ekim bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN