Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuşadası Limanı son yolcu gemisini ağırladı

Türkiye'nin önemli kruvaziyer limanlarından Aydın'ın Kuşadası ilçesine sezonun son yolcu gemisiyle yaklaşık bin turist giriş yaptı.

Giriş Tarihi: 4.12.2013 16:34
Türkiye'nin önemli kruvaziyer limanlarından Aydın'ın Kuşadası ilçesine sezonun son yolcu gemisiyle yaklaşık bin turist giriş yaptı. Kuşadası Ege Ports Limanına yanaşan "Rotterdam" isimli gemiyle ilçeye gelen, turistlerin bir kısmı Efes ve Meryemana Evi'ni ziyaret etti, bazıları ise tur programına katılmayarak şehir merkezinde alışveriş yapmayı tercih etti.

Ege Ports Genel Müdürü Aziz Güngör, gaztecilere yaptığı açıklamada, "Turizm sezonu boyunca 451 kruvaziyer gemisi ile ilçeye gelen 583 bin 882 yolcuyu ağırladık" dedi.

Kaymakam Muammer Aksoy da Kuşadası'nın Türkiye'nin ve dünyanın en önemli kruvaziyer limanlarından birine sahip olduğunu, gün geçtikçe de
kapasitesinin artığını belirtti.

Aksoy, "Bugün buradaki son gemiyi ağırlarken, Kuşadası ve bölgenin asıl destinasyon alanı olan Efes, Meryem Ana Evi, Priene, Milet ve Apollon'a bir
ulaşım ağı oluşturmak arzusundayız. Yer üstü hafif raylı sistemle ve kenarlarına bisiklet yolu yapmak suretiyle şehrimizin bütün bölgedeki destinasyonları kucaklaması ve bireysel ulaşımı sağlayarak, yolcu ve gemi sayısını iki katına çıkartmak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası Limanı son yolcu gemisini ağırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN