Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme nde hedef büyüttü

Ege Bölgesi'nin önemli tatil bölgelerinden İzmir'in Çeşme ilçesi, kruvaziyerde hedef büyüttü.

Giriş Tarihi: 21.12.2013 16:42
Ulusoy Denizyolları Bölge Müdürü Can Özgen, yle 2012 yılında tanışan ilçeye bu yıl 53 seferle 35 bin 133 turist geldiğini, 2014 yılında 61 seferle 45 bin yolcu planlandığını söyledi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) tarafından düzenlenen sektör toplantılarına Çeşme'de devam edildi. DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Ulusoy Limanı'nda üyelerle biraraya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Burada yaptığı konuşmada, yurtdışında Çeşme'nin kruvaziyer firmalarına tanıtılması gerektiğini vurgulayan Özgen, bu konuda DTO İzmir Şubesi'nden destek istedi. DTO İzmir Şubes Kurulu Yusuf Öztürk de kısa bir süre önceye kadar sektörle ilgili fuarların Deniz Turizmi Derneği tarafından düzenlendiğini ancak girişimler sonucunda bu görevin DTO'ya verildiğini aktardı. 'Sadece boat show fuarlarında değil, özellikle kruvaziyer turizmiyle ilgili fuarlarda da yer almamız gerekiyor.' diyen Öztürk, 2014 yılında oda olarak Düseldorf, Londra, Paris ve Miami'de kruvaziyer fuarlarına katılacaklarını bildirdi.

Öztürk, 'Bu tür fuarlara katılım, tanıtımı sağlar. Bizler de üyelerimizle birlikte bu tür fuarlara katılarak, tanıtıma katkı sağlamaya çalışacağız. Sadece İzmir'in değil, bölgemizde bulunan tüm kruvaziyer limanlarının tanıtımını yapacağız. Daha önce kruvaziyer gemilerin yüzer otel olduğu düşüncesi hakimdi ancak işin turizm kısım ayrı, deniz kısmı ayrı. Biz oda olarak deniz kısmıyla ilgilenmemiz gerektiğini düşünüyoruz.' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme kruvaziyer turizminde hedef büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN