THY'nin yeni uçakları da Güneş Sigorta güvencesinde

Giriş Tarihi: 6.1.2014 13:04

Türk Hava Yollarının filosu, yolcuları, taşıdığı bagaj ve kargo yükü ile çalışanlarını, 2012 yılında imzalanan 4 yıllık sözleşme kapsamında güvencesi altına alan Güneş Sigorta, 2014 poliçesini yeniledi.

Güneş Sigorta açıklamasına göre, Güneş Sigorta, Türk Hava Yollarının geçtiğimiz yıl filosuna eklediği 28 uçağın ardından, 2014'te filoya katılacak 40 uçağa da yenilenen poliçe ile güvence sunacak.

Güneş Sigorta, uçak gövde sigortası, gövde harp sigortası, sorumluluk sigortası (yolcu, bagaj, kargo, üçüncü şahıs) savaş sorumluluk sigortası, işveren sorumluluk sigortası ve havacılık dışı sorumluluk sigortası ile Türk Hava Yollarını her açıdan güvence altına alıyor.

Uçak gövde sigortası ile uçaklarda oluşabilecek hasarların karşılanması ve herhangi bir arıza anında uçağın yedek parçalarının temin edilmesi güvence altına alınırken, sorumluluk sigortası ile Türk Hava Yollarının faaliyetlerinden kaynaklanan, postada, bagajda ve kargoda meydana gelecek hasarlara karşı teminat sunuluyor. Aynı sigorta kapsamında yolcu ve üçüncü şahısların maddi ve bedeni yaralanmalarına karşı teminat veriliyor.

İşveren sorumluluk sigortası ile yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren Türk Hava Yolları çalışanları, iş kazalarına karşı Güneş Sigorta güvencesi altında bulunuyor. Bununla birlikte havacılık dışı sorumluluk sigortasıyla Türk Hava Yollarının havacılık dışındaki faaliyetleri sırasında üçüncü şahıslarda meydana gelebilecek hasarlar da teminat altına alınıyor. Güneş Sigorta, anlaşma süresi boyunca Türkiye ve uçuş yapılan tüm ülkelerin sivil havacılığı tarafından talep edilen tüm uçuş sertifikalarının düzenlenmesi sorumluluğunu da üstleniyor.

Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'nin yeni uçakları da Güneş Sigorta güvencesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN