Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de keşfedecek çok yer var

Müzik dünyasının çiçeği burnunda şarkıcısı , bir yandan kariyerinde emin adımlarla ilerlerken yeni yerler keşfetmeyi de ihmal etmiyor. Yoğun iş temposundan arta kalan vakitlerinde anlık kararlar verip tatile çıkıyor. ’dan vazgeçemeyen Hera’nın çıktığı seyahatler arasında en çok etkilendiği yerse Amsterdam

Giriş Tarihi: 15.3.2020 ABONE OL
Türkiye’de keşfedecek çok yer var
Müzik ruhun gıdası ama gezmek de bir o kadar ruhu besliyor.
Hera da bizimle aynı fikirde olacak ki, bulduğu her fırsatta yeni yerler keşfediyor. Seyahate çıkmadan önce mutlaka araştırma yapıp, yenilik peşinde koşan Hera'nın tatil için ilk önceliği doğa ve denizin iç içe olduğu yerler. Hem eğlenip hem de gittiği yerle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen müzisyen, Bali ve Barselona'yı görmek için sabırsızlanıyor.
- Favori tatil rotalarınız hangileri?
- 24 saat yaşaması ve gece gündüz her an eğlenebilme seçeneği ile Miami. Deniz ve güneş zaten çok güzel, üzerine alışveriş de yapmayı seviyorsanız kaçırılmayacak bir yer. Gittiğiniz zaman sabaha kadar süren partilerde eğlenmeli ve deniz ürünlerini mutlaka tatmalısınız. Yine deniz ile iç içe olup daha sakin bir yer olacaksa Maldivler favori rotalarım arasında.
- Yazın keyfi en güzel nerede çıkarılır?
- Türkiye'de tabii ki Bodrum. Yurt dışında seçenek ikiye ayrılıyor. Eğlenmek için Mikonos ve Ibiza, dinlenmek için ise Güney Avrupa'yı tavsiye ediyorum.
- Bugün seyahate çıkacak olsanız, nereye gitmek isterdiniz?
- Bali ve Barselona ilk fırsatta kesin gideceğim iki yer. Sıcaklığı beni içine çekiyor ve çok merak ediyorum.
- Doğa mı, deniz tatili mi?
- Ruh halime göre değişiyor aslında. Kendimle baş başa kalmak istiyorsam doğa tatilini tercih ediyorum. İş açısından üretimimi artıyor, bir yandan da yeni, güzel besteler çıkabiliyor. Deniz ise daha mutlu ve aşık hissettiriyor.
- Tatile çıkmadan önce gideceğiniz yer hakkında araştırma yapar mısınız?
- Araştırma yapıp bavulumu ona göre hazırlarım.
Tatillerim kısa süreli olduğu için gideceğim yerleri önceden belirlemek tatili daha dolu şekilde geçirmemi sağlıyor. Arkadaşlarıma da mutlaka danışır, fikir alırım.
- Bugüne kadar çıktıklarınız arasında sizi en çok etkileyen seyahatiniz hangisi oldu?
- Kesinlikle Amsterdam. Özgür bir ülke, herkes her yere bisikletle gidiyor. İnsanları telaşsız ve şehirde bir dinginlik hakim. Ne kadar havası kasvetli, bina yapıları yamuk olsa da yine de sizi etkiliyor.
- Tatile tek başınıza mı çıkmayı tercih ediyorsunuz yoksa sevdikleriniz ile birlikte mi?
- Sevdiğim insanlara bağlı biriyim. Hep yanımda olsunlar istiyorum. Tek gitsem aklım onlarda kalacağı için beraber plan yapmaya çalışıyorum.

Her şeyden uzaklaşıyorum
- İlk kez gittiğiniz bir yeri keşfetmek için nasıl bir yol izliyorsunuz?
- Keşfetmek bence araştırma yapmadan, kendi halinde ortaya çıkan bir durum. Ama yeni yerler keşfetmek yerine bilinen yerlere gidiyoruz. Oysa Türkiye'de ne güzellikler var. Gün içinde gittiğiniz bir yerde o an gördüğünüz manzara sizi çok etkiler, aynı yere tekrar gidersiniz. Böylece orayı siz keşfetmiş olursunuz.
- Gittiğiniz yerin tarihi zenginliğini merak eder misiniz?
- Her konuda fikir sahibi olmayı severim. Bu sebepten dolayı yurt dışı tatillerime tarihi yapıları gezerek başlarım. Çünkü şehri güzel yapan en önemli etken tarihi yapılardır. Köln'deki Dom Katedrali'ni gördüğümde bakakalmıştım. Üzerine hikayelerini okuyup, dinlemek beni daha çok etkiliyor.
- Tattığınız en ilginç lezzet hangisiydi?
- Sunum ve tat olarak Amsterdam Duchess'ta yediğim chocolate explosion en ilginç lezzetti.
- Tatil sizin için ne ifade ediyor?
- Kafa olarak her şeyden uzaklaşmış hissediyorum.
Bütün düşüncelerimi, üzüntülerimi arkada bırakıyorum.
Detoks gibi aslında. Doğa ve denizle iç içe olmak bana fazlasıyla huzur veriyor. Bu yüzden sakin geçirebileceğim tatiller her zaman önceliğim oluyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’de keşfedecek çok yer var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA