Temel Karamollaoğlu'ndan skandal açıklama "Selahattin Demirtaş’ın terörle alakası yok"

Temel Karamollaoğlu'ndan skandal açıklama
03.06.2018 | 11:29

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Saadet Parti'sinin Kürdistan’ı tanıyacağını söyleyen milletvekili adayı Altan Tan’ın ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan da skandal bir açıklama geldi. Karamollaoğlu, Selahattin Demirtaş’ın terörist olmadığını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran'daki kritik seçim sürecinde parti tabanını şoke eden açıklamalar yapmaya devam ediyor.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN DEMİRTAŞ İÇİN SKANDAL TALEP
Cumhur İttifakı'na karşı kurulan ittifakın yanında yer alan SP, terör soruşturmasında tutuklanan Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması için çağrıda bulunmuştu.

Katıldığı televizyon programında Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuyla ilgili bir açıklama daha yapan SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, insanların sözle terörist olmayacağını belirtti. Karamollaoğlu, "Bir insanın tutuklu olması hüküm giydiği manasına gelmez. Bir insan sadece şüpheyle tutuklanır" dedi.

DOSYALARI İNCELEMİŞ
Temel Karamollaoğlu, "Ziyaret edip etmemek ayrı bir konu. Sayın Muharrem İnce gidip ziyaret etti, bunu kınamak doğru değil. Niye bugüne kadar ceza vermediniz. Ceza verilenlerin suç dosyasına bakıyoruz terörle bir alakası yok. Sözle insanlar terörist olmaz" şeklinde konuştu.

.
SON DAKİKA