Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EMRE AKÖZ
EMRE AKÖZ

Üsküdar-Mekke

Modern çağı geride bırakıp, post-modern çağa girmiş olduğumuza dün kesinlikle karar verdim. Üsküdar Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir Asr-ı Saadet Köyü kurmuş.
Köyde Kâbe'nin, Hira Dağı'nın, Sevr Mağarası'nın, Zemzem Kuyusu'nun maketleri ve bir de fil heykeli varmış.
Buraya kadar modern bir durum söz konusu... Yapılanın Miniatürk'ten çok da farkı yok.
Ancak Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in şu cümleleri olayı bir anda post-modern çağa taşıyor:
"Efendimize, 'İyi ki doğdun' derken, o duyguları yaşayalım; zihnimizde, gönlümüzde canlandıralım istedik. Yediden 70'e, kutsal topraklara gidemeyen kardeşlerimizin, en azından bu şekilde o duyguları yaşamalarını arzu ettik."
İşin içine duygular da girdiğine göre; maket, adeta gerçeğinin yerine geçiyor demektir. Arabistan'a gitmeden tecrübe edilen bir Hac hissi...
Abartmıyorum. Baksanıza, o duyguları yaşamak isteyen bir vatandaş, ihrama bürünüp soluğu Asr-ı Saadet Köyü'nde almış. Ancak polisler, vatandaşı karakola götürmüş. Bu çağda olacak iş mi?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN