EMRE AKÖZ
EMRE AKÖZ

Ambalaj önemlidir

Gündem o kadar hızlı değişiyor ki bir konuyu ele almadan, bir başkası devreye giriyor. Örneğin Bülent Arınç'ın israf hakkındaki açıklamaları...
"İsraf etmeyeceğiz" dedi Arınç: "Çocuk da israf etmeyecek. O pahalı ambalajlı şeylerden alıp da yarısını atmak bizim inancımızda yok."
"İsraf etmeyelim" fikrine yüzde yüz katılıyorum. Gelelim ambalaj konusuna.
Lüks olanlar (örneğin taşlı saatler) haricindeki ürünlerin ambalajları pahalı değildir. Hele çocukların tükettiği gofretler, şekerlemeler... Evet, cafcaflıdırlar ama maliyetleri çok düşüktür. Zaten bir-iki liraya sattığınız bir ürünü pahalı ambalaja koyamazsınız!
İşin ilginç yanı Bülent Arınç ambalajın önemini bilen bir kişi. Bakın 2011'de Bursa'da neler demiş:
"Ambalaj çok önemli... Bursa zeytinin merkezi ama bugüne kadar zeytinyağını çok güzel bir ambalajda bulamadık. Halbuki mesela Fransa'nın verdiği öneme şahit olunca, bu işte geri kaldığımızı görüyoruz. Öyle cam şişeler yapıyorlar ki evinizde süs eşyası olarak kullanabilirsiniz..."
"Ye kürküm ye" diyen kimdi sahi?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN