Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bazı yazarlar, elbette iyi niyetle, Hz. Muhammed'i insanüstü bir varlık olarak anlatır.
Hz. Muhammed, elbette Allah'ın elçisi olarak çok özel, çok farklı bir insandır. Ancak yine de insandır. İşte Lings'in kitabından bunun bir örneği:
Bedir Savaşı
öncesinde, Hz. Muhammed geldikleri ilk kuyunun yanında konaklama emri verir. Bunun üzerine Hazrec'li Hubab telaşla yanına gelip sorar:
"Ey Allah'ın Resulü, burada durmamızı sana Allah mı emretti? Yoksa bu senin fikrin mi?" Peygamber, bunun "sadece bir görüş" olduğunu söyler.
Bunun üzerine Hubab, savaş stratejisi ve taktikleri açısından yapmaları gerekenleri anlatır. Hz. Muhammed bu planı kabul eder ve harfiyen uygulatır. Ve savaş Müslümanların zaferiyle sonuçlanır.
Yani Hz. Muhammed, "dünya işleri" söz konusu olduğunda, icabında fikrini değiştiren; doğruyu, mantıklıyı, işe yarayacak olanı arayan akılcı bir insandır.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN