Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel günler tüketim kültürü tarafından çoktan teslim alındı: 30 Ağustos mayolarına, 29 Ekim eteklerine, 10 Kasım paltolarına, Ramazan Bayramı lokumlarına, Anneler Günü fırınlarına alıştık artık.
Ancak benim hala içime sindiremediğim bazı noktalar var bu olayda.
14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken, firmalar ve medya, sevencanlara öyle hediye önerileri sunuyor ki anlamak mümkün değil.
Hayır, pahalı, hatta çok pahalı hediyeler değil benim aklıma yatmayan.
Delikanlının kredi kartı, kaynağı inşaatçı babası olduğundan sağa sola saçabildiği paralarla doludur... Gider sevdiği kıza elma şekerini andıran bir otomobil alır.
Böyle yersiz, zamansız, dengesiz ürünlerle aşk denklemi kurmaya kalkışanlara "görgüsüz" der geçersiniz. (Ya kabul edenlere ne dersiniz?)
Geçen gün gazete ve dergilerle dağıtılan insörtlere bakıyordum da... Elinizi önce şu anda ya da geçmişte aşık olmuş kalbinize, sonra da vicdanınıza koyun da söyleyin... Birkaç örneğini aşağıda sıraladığım şu hediyeler, sevgiliye alınır mı veya sevgiliden geldiğinde sevinmek mümkün olur mu?
Yemek, yatak ve oturma odası takımı
Kafelere uygun kahve makinesi
Mikser
Epilatör (4 çeşit)
Bebek bezi
Otomatik diş fırçası
Çamaşır deterjanı
Elektronik ayak törpüsü
Portmanto
Çamaşır yumuşatıcı
Düdüklü tencere
Hele şunu görünce koptum:
Aşkımıza sağlık sigortası hediye etmemizi öneriyorlar...
Biz gençken bu işlere tek bir kırmızı gül ile başlamış, hedef olarak da sevgiliye tek taş yüzük alabilmeyi koymuştuk kendimize.
Sevgiliye düdüklü tencere alınır mı yahu? Şakası bile kötü!

ARMUT HANIMLARA GÜZEL HABER... Diyeceksiniz ki "Bu 'armut' lafı da nereden çıktı, yoksa cinsilatifin bir kısmına hakaret mi ediyorsun?" Asla!
Efendim olay şöyle: Biliyorsunuz insan vücudunun türlü şekilleri var.
Mesela beli belirgin olanlar. Mesela omuzları doğuştan geniş olanlar...
Bunun gibi, kadınlar arasında da armut vücutlu olanlar vardır. Yani omuzları nispeten dar, buna karşılık basenleri geniş olanlar.
Birçok kadın bu görüntüden hoşlanmaz, göstermek istemez, kazaklarını, montlarını bellerine bağlamalarının, gömlekleri tişörtleri bol ve uzun tutmalarının bir nedeni de budur. İşte o hanımlara iyi bir haberimiz var: Fazla yağların bel bölgesinde değil de, kalçalarda yoğunlaşması sağlık işaretiymiş. Ayrıca erkek açısından, doğurgan bir kadınla karşı karşıya olunduğunun işaretiymiş.
Armutlar, günümüzün sıska ve yağsız, sıfır beden anlayışına uymuyor ama uzun vadede kazanan onlar.

MOR ÇORAP HAYVANI... Pasifik Okyanusu'nun dibinde 60 yıl önce keşfedildi. Görenler önce mor renkli bir çorap sandı.
İnceleyince daha da şaşırdılar.
Çünkü bu yaratık, büyük hayat ağacının bilinen hiçbir dalıyla uyumlu değildi. Yeni keşiflerin ardından, ne olduğu bir süre önce anlaşıldı: Balık, yosun veya yumuşakça değildi. Milyonlarca yıl önceden, evrimin ilk dönemlerinden kalma bir canlıydı.
Bilimsel adı Xenoturbella ama okyanus bilimciler ona aralarında Mor Çorap diyor. Beyni, gözü, dişleri, iç organları olmayan bu canlının, suyla birlikte küçük ağzından giren besinleri nasıl sindirdiği hala araştırılıyor.
Arkadaşa rastlarsanız giymeye kalkışmayın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN