Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karadeniz kıyısına dünyanın en büyük havaalanını yapıyorlar. Yeşilköy'den 45 milyon, Sabiha Gökçen'den 15 milyon yolcu gelip geçiyormuş, bundan 130 milyon yolcu gelip geçecek.
8 kontrol kulesi, 6 pist, 4 terminal binası... 125 bin kişiye de iş ve ekmek kapısı.
Tuhaftır, en zevzek muhalif bile "ne gerek var canım" diyemiyor artık!
"Emekçi halkıma ne faydası var" da diyemiyor kendini solcu sanan ahmaklar, çünkü çok faydası var.
"Tayyip yaparım diyorsa yapar" fikri de halk arasında genel kabul görüyor.
Çamlıca'ya da dünyanın en büyük camii yapılacak.
Haa, bakınız ona çok şey diyorlar işte...
Yol, köprü, geçit, havaalanı yararlı, cami zararlı! İbadete ne gerek var?
Böyle düşünen "liberal aydınlar" doksanlı yılların ortalarında parti kurmayı, seçime girmeyi denediler, sandıkta çok kötü çarpıldılar (hatırlatınca çok bozuluyorlar ve hemen konuyu değiştirmeye bakıyorlar), şimdilerde memleketi gazete köşelerinden ve üniversite kantinlerinden idare etmek hevesindeler.
Fakat memleketin halkı da yönetimi de onlar gibi "ateist" olmadığı için o cami de yapılacak, havaalanı da yapılacak, tüpgeçit de yapılacak, her bir şey de yapılacaktır. Bir Türk'ün "dünyanın en büyük bilmemnesini" yapabileceği de her aşağılık kompleksli aydınımız tarafından bile kabul edilecektir.
Kalıyor yeni havaalanına isim meselesi...
Bu bir meseleymiş.
Adı daha belli değilmiş, nasıl olurmuş?
Ayol onu bilemeyecek ne var, Atatürk koyarsın olur biter kardeş, bu memlekette her kamu yapısının adı Atatürk değil midir?
Ama küçük bir pürüz çıkıyor, bir adet Atatürk Havaalanı zaten var.
Bu yenisi çok daha büyük olacağından, adını ne koysan eskisi gölgede kalacak.
Takdim tehir yapsak... Yenisini Atatürk yapıp eskisine de İnönü desek? I ıh, bu hükümetten öyle iş çıkmaz. Kılıçdaroğlu iktidarda olsaydı kolaydı.
Faşistler iktidarda olsalardı daha da kolaydı, Enver Paşa, Talat Paşa, Ziya Gökalp, Alp Er Tunga, İstemi Han, seç beğendiğini...
Hay Allah, memlekette Sabiha Hanım'dan daha büyük bir havacı da yok ki... Ne diyelim, Vecihi Hürkuş mu koyalım? Gülünç olur.
Osmanlı padişahlarından birinin ismini versek kıyamet kopar.
Fatih Sultan Mehmet diyemeyiz, onun köprüsü var.
Kanuni Sultan Süleyman desek, "Atatürk'ten daha büyüktür" gibi bir izlenim doğar. "Hürrem'in kocası" hiç olmaz.
Abdülhamid koysan darbe olur.
Eh, Deli İbrahim diyecek halimiz de yok ya...
Gelin de çıkın bu işin içinden. Size "vara yoğa her şeye ve her yere Atatürk'ün adını kullanmayın, ucuzlatmayın" demiştik, günün birinde Yeşilköy'den daha büyük bir havaalanına kavuşabileceğimiz de herkesin muhayyilesini aşmıştı tabii...
Bakalım kısaca İstanbul Havaalanı deyip geçmek inşaat bittikten kaç zaman sonra akıllara gelecektir?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN