Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mısır'da ortalık iyice karışınca, İstanbul sermayesine hizmet eden ve bizim hükümetin de devrilmesini çok isteyen bazı gazeteci arkadaşlar umutlandılar...
Acaba "Taksim çocukları" bu bahaneyle yeniden harekete geçirilebilir miydi?
Hani sözde bir "Mısır'da kan dökülmesini protesto" gösterisi falan...
Canım, olaylar hele bir "Mursi'den yana" görüntüsüyle başlasın, nasıl olsa "Tayyip'e karşı" eylemlere dönüşürdü... İcabında dönüştürürdük evelallah... Televizyona çıkıp "binlerce yaralı var, kadınları ve çocukları katlediyorlar" demekten utanmazdık...
Yazılar yazdılar: "Gezi ruhu" nerede?
Kimisi Beşiktaş'ın çarşı esnafını kışkırtmaya kalktı, çocuklar çaylak olduğu için bu yeni eylemde önderlik o kurtlara yakışırmış...
Sonra da hemen umutsuzluğa kapıldılar. O ruh kılını kıpırdatmıyordu. Ruh gibiydi maşallah ve de adı üstünde!
Her türlü örgütlenmeye de karşı olduklarını açık seçik belirtmiş olan gençlerden örgütlü davranış bekliyorlardı...
"Fikir sefaletlerinin" bir göstergesi de budur.
İki buçuk ay önce "dincilere karşı" ayaklanmış olan alafranga küçük burjuva, şimdi de "dincileri savunmak" için olay çıkaracak! Ölme eşeğim ölme.
Arkadaşlar, o tepki ancak camilerde oluşur, "cuma çıkışlarında"... Anlayış gösterip göstermemek de polisin ferasetine kalır.
Peki, avukat ağzıyla konuşalım, "bir an için" çakal değil de saftırık olduğunuzu varsayalım, diyelim ki yeni eylemleri gerçekten demokrasi adına istiyorsunuz.
Hesabınız gene tutmaz: Çıtkırıldım küçük burjuvada, Mısır için ses verecek "petka" yoktur.
Hiçbir Kemalist, özünde Kemalist bir darbeye karşı çıkmaz. Taksim ayaklanması, her ne kadar aksini iddia ederse etsin, Kemalist bir ayaklanmadır. Bunu "liberal tepki" sanmak, ancak özel bir üniversitede hoca olmakla mümkündür.
Mısır darbesi, açıkça dillendirmeye utansalar bile, o çevrelerde "memnunlukla" karşılanmıştır.
Esrar çekerek, bira içerek, çadırda iş tutarak "Mısır Müslüman'ı" savunulamaz.
Yeni bir çatışma çıkarabilecek tek örgütlü gücün derdi de, Mısır demokrasisini değil, Silivri mahkûmlarını kurtarmaktır.
Hem bir de Avrupa'ya sorun bakalım...
Alman gizli servisi bazı Türk keklerini Mursi için sokağa dökmeye sıcak bakar mı, hele bir araştırın da ondan sonra saçmalayın.
Türk kontrgerillası niçin Mursi için harekete geçsin, deli mi bunlar, bir düşünün.
Erdoğan yönetiminin can düşmanı İstanbul sermayesi mi Mursi yönetimi için elini cebine atıp kumanya dağıtacaktır?
Çocukları unutun, okullar açılmak üzere, hep yazdığınız üzere "defter kalem el yakıyor", onların derdi başka. Kayıtlar mayıtlar var.
Size kala kala, maçlarda tepişen lumpenler kalıyor. Onlarla yetineceksiniz! Giyecek donu olmayıp ayakçılıktan topladığı bahşişleri maç biletine yatıranlarla.
Ben olsam "Angela Merkel'in gücü Doğu Perinçek'i kurtarmaya yetecek mi" sorusu üzerinde yoğunlaşırdım... Bu daha ilginçtir.
Ekimde "huruç" deneyeceklermiş ya, siz erken ötüyorsunuz. Bol bol vaktiniz var, o zaman yaparsınız melanetinizi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN