Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ENGİN ARDIÇ
ENGİN ARDIÇ

Aaabi yaaa

Ne desin çocuklar? "İşte öööylesine kafamıza göre takılıyoruz aaabi yaaa" diyecek halleri yok ya...
Ama iyi kötü bir şey söylemeleri de gerekiyor, "halk anayasası istiyoruz" demişler.
Parti kurunca ortaya birşeyler de koyacaksın.
Bir programın olması şart.
Kılıçdaroğlu gibi "laf çakmayla" yetinmeyeceksin yani. Ne hikmetse hakkında hiçkimsenin bir türlü bilgi sahibi olamadığı "Sarıgül'ün programı" gibi birşeyler oluşturman lazım.
Gazetelerden okuduğun, televizyondan duyduğun birkaç lafı biraraya getireceksin, havada uçuşan günün gözdesi kavramlardan bir demet oluşturup "sanki bu konularda bir fikrin varmış" gibi yapacaksın. "140 vuruştan" fazla konuşmak zorundasın ama, siyaset sahnesi Twitter ortamı değil. Üstelik burada küfür edip kaçamazsın da.
Ağaçla mağaçla da iş bitmiyor, öyle olsaydı ODTÜ Öğrenci Derneği hükümet kurardı.
Sonuçta mesele ağaç mağaç da değil, daha anlamadınız mı?
Yeni kurulan GZP (Gezi Partisi), bir icraat programı olarak "halk anayasası" istiyormuş.
Halkın bağrından kopup gelmiş, buram buram Anadolu kokan bir parti bu demek ki...
Parti Ankara'da kurulmuş ama siz onu "eski Ankara" kabul ediniz, her bahtı karanın görmek istediği modern Ankara buraya uymadı.
Partinin başkanı bir "heavy metal" gitarcısı.
Halk müziği yapıyor...
Öyle ya, rahmetli Muzaffer Sarısözen'in "fusion", merhum Neşet Ertaş'ın da "acid jazz" tarzı çalışmalarını hatırlayalım!... Parti başkanı da bestelerini Akdağmadeni ya da Nallıhan taraflarından derliyor olmalı.
Halkın içinden kopup gelmiş, halkla içiçe yaşayan bu halk çocuğunun istediği "halk anayasası" ne menem bir şey ola ki?
Halk tarafından doğrudan ve bizzat mı yapılacak? AKP'ye oy veren "cahil halk" bunu nasıl yapacak?
Yoksa halkın seçtiği temsilciler eliyle mi?
Öyleyse, mecliste çoğunluğa sahip olan AKP grubunun anayasa taslağı, onları uzaylılar seçip oraya gönderdiği için makbul değildir.
Acaba halk anayasasından kasıt, solu ezen ama solun doğal lideri İnönü'nün adı verilmiş gezide tepişen yasadışı örgütlerin istediği türden bir anayasa mıdır?
Sanmıyoruz.
Bu partinin şimdilik ne idüğü belirsiz halk anayasasından başka önerdiği bir şey de yok. Belki bazı ODTÜ ağaçlarına diploma sağlamaktan başka...
Yeni partimiz, herhangi bir konuda fikir sahibi olduğu ve ne istediğine karar verdiği zaman bize de bildirir. "ODTÜ eylemlerinden yeni bir Gezi çıkar mı" umuduyla vıkvıklanan iktidar düşmanlarını daha fazla da bekletmesinler, ekim ayı geldi geçiyor.
Orada gene tutturamazsanız bir kere daha Tuzluçayır'da denersiniz, bizim buraya, Çırpıcı Çayırı'na da bekleriz.
Ya da Central Park aaabi yaaa, Anadolu'nun tam göbeği.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN