Sırrı Süreyya Önder esmiş savurmuş...
Kendisi HDP'nin İstanbul belediye reisi adayıdır.
Şu HDP ile BDP arasındaki farkı hangi babayiğit halka izah edebilecek acaba?
Çünkü kafalar karışıyor, hani sarı güneşin poposuna burma bilezik takıp AKP seçmeninin kafasını karıştırmak istemeleri gibi...
Süreyya, Kadir Topbaş'a takmış.
Kendisine "mevcut başkana yüklenmenin oy getirmeyeceği, elinde varsa, ortaya proje koyması gerektiği" çok söylendi ama bunu ne Süreyya öğrenebildi ne de Kemal ağabeyi...
Topbaş'ın mevcut ağaç sayısını arttırma projesini "betonistana çeviriyorlar" diye eleştirmiş.
Süreyya, seçmen o kadar da mı salak yahu? Sen Marksist adamsın, emekçinin zekâsına niçin hakaret ediyorsun?
Süreyya, "kaç para ödedin" diye soruyor. Bütün bu işlerin "beş-on müteahhitin zengin olmasına yol açtığını" söylüyor. Müteahhit sayısını mı az buluyor, yoksa bu inşaat işlerinden "bizatihi" birtakım insanların zengin olmalarına mı karşıdır, anlayamadık.
Süreyya, pis kapitalistler böyle işlere para kazanmak için girerler.
Senin elinde "sıfır lira kazanmaya razı sosyalist müteahhit" varsa hemen yarın basın toplantısı düzenle, çıkar herifleri ortaya...
Hani şu, "kazandığı paranın bir kısmını tamamen duygusal ve tamamen gönüllü olarak İSKİ'nin genel müdürüne ve sosyaldemokrat partiye aktaran solcu müteahhitler" gibi olmasın ama!
Süreyya, 1 Nisan günü Topbaş'ın yakasına yapışacakmış (31 Mart değil, mazbatayı bekliyor) ve hesap soracakmış.
Topbaş'ın yeri "ebedi müebbet" olacakmış.
Demek ki bir ebedi müebbet varmış, bir de süreli müebbet...
Hayatının sonuna kadar yatınca müebbet oluyor, cesedi gömmeyip sonsuza kadar içeride bırakırlarsa ebedi müebbet.
Bir de "büyük Babıali kapısı" vardır tabii, "ay mehtabı" ya da "atlı süvari" gibi...
Hani sen Türkçe'yi Adıyaman'da, pardon, Semsur'da iyi öğrenmiştin Süreyya?
Süreyya, Taksim çiziminin parasını da Topbaş'tan tahsil edecekmiş. "Burnundan fitil fitil getirecekmiş." İyi de, bütün bunları yüzde 7 oyla mı yapacaksın Süreyya?
Neresinden baksan oyun yüzde 7 görünüyor, en taraflı ankette bile.
Yoksa Baskın Oran'a oy vermiş olan üniversite allamelerine mi güveniyorsun? Onların "potansiyeli" falan yok, düştükleri yeri bile yakamıyorlar.
Yerden yere vurduğun "Topbaş projesine" alternatif bir projen var mı Süreyya?
Koy ortaya, beni utandır. (Bak, Mustafa Sarıgül'ün de elinde bir halt yok ama hiç olmazsa "yaptıracağım" diye kıvırıyor.) Bana hakaret etmeyi seversin, topla oyları, ol İstanbul'a belediye reisi, beni rezil et.
Gene de, bazı Kürt politikacılarının kendi bölge sorunlarından başlarını alıp ülke sorunlarına da eğilirmiş "gibi yapmaları" sevindiricidir. Havanı alacak bile olsan İstanbul'dan adaylığını koymuş olman bir ileri adımdır, bir gelişmedir, "emeğin azat, dileğin azat, aşık oldum cemaline Süreyya"...
Bizimki kalın bıyıklı ama idare edin artık.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN