Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memleket yanıyor, yıkılıyor, öyle mi? Halkımız da aç, sefil...
Nereye varacak bu işin sonu, öyle ya... "Mutluluk araştırması" yapmışlar.
Halkın yüzde 59'u mutlu çıkmış!
Faiz lobisinin yani İstanbul büyük sermayesinin has iktisatçıları önce bir yutkunmuşlar, böyle çıkmaması gerekirdi, memleket yanıyor yıkılıyordu ya...
Sonra aradıkları teselliyi bulmuşlar: Halkın geçen sene yüzde 59'u mutlu olmuş ama önceki sene bu oran yüzde 61 imiş...
İki puan düşüş var, demek ki batıyoruz. "Gelirim azaldı" diyenlerin oranı yüzde 21'den yüzde 25'e yükselmiş (bendeniz de buna dahilim ve hiç hoşuma gitmiyor)... "Borçlananların" oranı da yüzde 36'dan yüzde 38'e yükselmiş...
Aman Allah'ım ne büyük sıçramalar!...
Eh, itiraf ediyorlar ki, "işe girenlerin, araba alanların, kışlık ve yazlık ev alanların, arsa alanların oranında az da olsa artış varmış!"
Onlar açısından en kötü sonuç da şu: Halkın yüzde 59'u mutlu ama yüzde 77'si de gelecekten umutlu!
Umutluluk oranı da "her yıl artıyormuş", muhalif iktisatçılar kendileri söylüyorlar.
Halkın yarıdan fazlası halinden memnun, dörtte üçünden fazlası da geleceğe güvenle bakıyor!
Sonra da CHP'ye oy vermiyorlar cahiller... Eğitim şart... Eğitim olsa herkes koşa koşa oylarını CHP'ye yağdıracak ama...
Bilinç de yok bilinç, halk hem mutlu oluyor hem de kendisini mutlu edene oy veriyor, bu ne biçim bilinç?
Halkın yarıdan fazlası mutlu, dörtte üçünden fazlası da umutluysa nereye varır bu işin sonu?
Bu ne biçim hükümettir ki halkını mutlu eder?
Ayrıca, halkın yüzde 69'u sigorta hizmetlerinden, yüzde 74'ü sağlık hizmetlerinden, yüzde 70'i eğitim hizmetlerinden, yüzde 80'i asayiş hizmetlerinden "memnun" çıkmış...
AKP iktidarının ilk yılında halkın yalnızca yüzde 39'u memnunmuş sağlık hizmetlerinden. Sosyal güvenlik hizmetlerinde bu oran on yıl önce yüzde 40'ta kalıyormuş.
Vallahi ben uydurmuyorum, muhalif gazete yazıyor.
Adalet hizmetlerinden memnun olanların oranı biraz düşük ama gene de yarıyı geçiyor: Yüzde 53... Eskiden yüzde 45 imiş... Demek ki onca gürültüye ve toza dumana rağmen o da artmış.
Bu ne biçim hükümet?
Bütün bunları yazıyorlar, sonra da utanmadan "mutluluk resmi çizemedik" diye başlık atıyorlar (haberi okumadan başlığa bakıp geçecek "kekleri" kandırmak için.) Sen mutluluğun resmini yapmayı boşver de Abidin, bu insanlar acaba kime oy verirler, onu söyle bana yeter.
Sen bana halkın tamamını mutlu edecek adam göster Abidin, meclise sırtımda taşıyayım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN