Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözünüz aydın, bu iş tamam! Erdoğan cumhurbaşkanı olacak. Kesinleşmiş.
Bunu kim söylüyor? Onca hakaret ettikleri "yandaş medya" mı?
Yok canım, tam tersine "candaş medya" söylüyor, Erdoğan düşmanları, CHP amigoları, postalcılar, Ekmeleddin'in sıradan demeçlerinde boncuk bulan takım...
Çünkü fal bakmışlar!
Bunlar çok Kemalist, çok pozitivist, bilimci, çağdaş mağdaş takılıyorlar ya, falcıya sormuşlar.
Falcı, eksik eğitimli ve yarım akıllı kadıncağızların ilgiyle izledikleri çarçur magazin eklerinin falcısı...
Diyor ki, 10 Ağustos gecesi dolunay varmış.
Bunun için müneccimle cinsel ilişkiye girmek gerekmez, Kandilli Rasathanesi'ne sorsan söylerler. Ya da herhangi bir ajandayı açsan, orada yazar.
Lakin, ayın yusyuvarlak ve de tostoparlak görünmesi, "halkın sesini tam olarak ortaya koyması" anlamına geliyormuş.
Kapı gibi siyasal bilimler diplomamız var, kalın kafalılara Yeni Türkiye'yi anlatamıyoruz, işte astrolog anlatıverdi sağolsun!
Dolunay Kova Burcu'nda gerçekleşecekmiş (onlar modernlik uğruna Saka Burcu diyorlar), bu burç da (öhhö, bendenizin burcudur efendim) yığınları, toplumsal konuları, halkın fikir ve eğilimlerini açıklarmış...
Zamparalığı ve yazarlığı açıkladığını biliyordum ama bu tarafını duymamıştım doğrusu.
Dolunayın benim burcumda belirmesi, "halkın vücuda gelmiş sesiymiş"... Aynı zamanda "reformları ve değişiklik arzusunu" temsil ediyor.
Yahu ben de gözüme ne göründü de böyle aykırı yazılar yazıyorum diye şaşıyordum, meğerse fıtratımda varmış. Yani, 10 Ağustos seçiminde halk yenilikten yana tavır alacakmış.
Kuralları, kurulu düzeni ve devleti temsil eden Satürn dolunaya engelleyici açıdaymış ama yenilikler, devrimler ve radikal tutumları temsil eden Üranüs dolunayla rahat ve kolaylaştırıcı bir açıya geliyormuş.
Halk, "daha karizmatik ve yönetici sıfatları taşıyan adaya" doğru meyledecekmiş.
Fakat bu arada Jüpiter de İhsanoğlu'nu destekliyormuş, iyi mi? Astrolog söylüyor.
Troya savaşında da Apollon Troyalılar'ı, buna karşılık Poseidon Ahayalılar'ı destekliyordu... Zeus yani Jüpiter pek karışmıyor, tarafsız olmaya çalışıyordu, demek ki üç bin iki yüz yıl sonra politika değiştirmiş. (Ben Homeros'un yalancısıyım.)
Erdoğan'ın kazanacağını da işte postalcı gazete söylüyor. Atatürkçü, pozitif bilimci, laik, çağdaş mağdaş gazete.
Nedir bu yahu, başbakana ufak ufak siftinme manevrası mı?
Yoksa pozitivizmin "ölmüş de ağlayanı yok" olduğunun ibret belgesi mi?
Siz o gazeteyi kapatın gidin de, üç otuz paraya çalıştırdığınız çoluk çocuk kendine doğru düzgün bir iş bulsun, en güzel yıllarını sizin için heba etmesin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN