Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ENGİN ARDIÇ
ENGİN ARDIÇ

Occupy Ekmel

İman-ı Ekmel, İslam-ı Ekmel, ihlası Ekmel, ihsan-ı Ekmel, rıza-yı Ekmel, yakin-i Ekmel... Allah bereket versin. Allah Ekmel kulunun sıfatlarını arttırsın.
Bakalım, "inkısar-ı Ekmel"den sonra neler yazacaklar?
Ya da "hezimet-i Ekmel"den sonra... Yeni bir 30 Mart şamarı geliyor çünkü.
Elbette "halk cahil, eğitim şart" diyecek birkaç ahmak çıkacaktır.
Daha ziyade "seçim yarışı eşit şartlar altında gerçekleşmedi" diyenler olacaktır. Sanki CHP'nin ortalığı birbirine katmasına, dağı taşı inletmesine engel olan varmış gibi.
En çok, "CHP seçmeni küstü" diyeceklerdir.
Fakat o küskünlüğün hesabı CHP'nin başındaki zattan sorulabilecek midir? Yoksa homurdanmakla mı yetinilecektir?
Öyle ya, "tüh, yurt dışındaki seçmenlerin Tayyip'e oy vermelerine de ne güzel engel olmuştuk, gene tutturamadık" diyebilmek yürek ister.
Bence, gene birtakım haritalar çizip "kim nerede kaç aldı" muhabbetine girecekler.
Halkın plajlara, pardon "beach club"lara hücum ettiği, bu yüzden vatandaşın denize giremediği yerlerde sudan Ekmel çıkar. Bakırköy, Kadıköy ve Beşiktaş'ta da taş düşebilir, Ekmel çıkabilir!
Sanki bu bir milletvekili seçimiymiş gibi, "kıyılarda Ekmel kazandı" numarasına yatacaklar. Böylece avanaklara teselli sunacaklar. Renkli renkli haritalar yayınlanacak, "ilerici" iller maviye, kıro olduğu kabul edilen iller sarıya boyanacak. Güneydoğu da kırmızı.
Fakat kıyılar da çantada keklik değil ha... Gözlemciler "CHP'ye oy veren laik kesimdeki öfke inanılmaz" diyorlar.
Zarar yok, ben "abesle iştigal-i Ekmel"e güveniyorum. Limanlarda Ekmel, ormanlarda bin kaplan gücündedir.
Deniz havası alan yerlerde Ekmel bir çeşit "liman reisliğine" adaydır.
Halkın cumhurbaşkanı Tayyip, kıyıların başkanı Ekmel, dağların padişahı Selahattin!
Yok, Demirtaş'a padişahtan çok "vezir" demek daha doğru olur.
Gene de "muvaffakiyet-i Ekmel"e muntazırız. Çünkü tam dokuz adet sol partinin "Fethullah'ın adayını" desteklemesi yetmiyormuş gibi, Amerikan çocukları da, sonradan su koyuveren liberaller de, karı dırdırından ürken kılıbık iktisatçılar da onun arkasındalar.
Bunlar yetmiyormuş gibi, Bak Parti de onu destekliyormuş.
Ne gülüyorsunuz hemşerim, vallahi böyle bir parti varmış. Bak Parti, Büyük Anadolu Kalkınma Hareketi partisiymiş, genel başkanı Fahrettin Korkmaz diye bir adam. İşte bu Bak Parti de katılınca, "intihab- ı Ekmel"e destek veren partilerin sayısı tam on dörde çıkmış.
Metalci çocuğun kurduğu Gezi Partisi'nden bir haber alamadık, destekliyor mu desteklemiyor mu?
Ama belki de Fethullah amcası Osmanlıca konuştuğu için anlayamamıştır çocuk...
Şu sloganları "faith of Ekmel, benevolence of Ekmel, purity of Ekmel" falan yapsalar da Y kuşağı da anlasa... Bozum olunca da "occupy Ekmel" sloganıyla yürüyüşe geçerler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN