Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ENGİN ARDIÇ
ENGİN ARDIÇ

Hoş yatışlar ola

Bu memlekette kolunu sallasan hocaya değiyor ya, üniversite hocaları ayrı, futbol hocaları ayrı...
Ege Üniversitesi'nde bir hoca varmış, Profesör Renan Pekünlü. (Bugünlerde hep hocadan gidiyoruz, bir Prandelli kaldı.)
Bu hoca, başı örtülü kız öğrencileri sınıfa sokmazmış.
Bununla da kalmamış, bahçede gezinen başı örtülü kızların resimlerini çekip onları "tesbit" etmiş ve bir daha okula girmelerini de önlemiş.
Bu ayırımcılıktan, eğitim ve öğrenim hakkını engellemekten dolayı da 2 yıl 1 ay hapis yemiş! Bunu Yargıtay da onaylamış. Aynı suçtan ayrıca bir de 12 yıl hapisle yargılanıyormuş, benzer bir davadan...
Foça'da yatacakmış, hocaya kıyak yapmışlar, "açık" cezaevine koymuşlar.
Hoca pek kültürlü bir adam olduğundan orayı bir nevi "Bastille Hapisanesi" olarak kabul ediyor. İçeri girerken, "Fransız Devrimi sırasında Bastille'i basıp içeridekileri çıkarmışlardı, Türkiye'nin Bastille'i burası, burayı basıp beni çıkaracaksınız, tamam mı?" diyerek öğrencilerini bir de suça teşvik etmiş... Bakalım ondan da ayrıca bir ceza alır mı?
Ülkemizde kanlı bir devrim başladığını, açık cezaevinin de bir zindan olduğunu böylece öğrendik.
Biz de, kendi çapımızda, hocaya birşeyler öğretelim:
Sayın hocam, 14 Temmuz 1789 günü Bastille basıldığında içeride toplam 7 kişi vardı... Bunların dördü kalpazanlıktan yatıyordu, ikisi akıl hastasıydı, biri de "insest" sanığıydı, sapık yani...
Foça'ya da bir Bastille dediğinize göre, siz bunlardan hangisini kendinize yakıştırdınız hocam?
Haydi iyi yatışlar.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN