Bu gece Noel... Katolik ve protestan yortusu. Kutlarız.
Her sene bu sıralar hiç şaşmadan gündeme gelen "kutlama tartışması" da elbette gene canlandı. Kemalistler, birçok Müslüman'ın "aralarında koca bir hafta olan Noel ile yılbaşını birbirine karıştırıp tepki göstermesiyle" dalgalarını geçiyorlar.
Haklıdırlar. Ancak kabahati, Noel ile yılbaşını birbirine karıştırıp ille de bir çam diken "kendi cenahlarında" da aramaları gerekir. Laik karıştırırsa Müslüman da karıştırır.
Hayatında cami kapısından girmemiş entel sırf özenti uğruna bu gece kafayı çekip kiliseye koşuyorsa, "kutlu doğum haftasında heyecanlanan ve sevinen Müslüman'ı" hor görmeye hiçbir şekilde hakkı yoktur.
Bir Hıristiyan, mezar başına meyveler bırakan bir Budist'le dalgasını geçmiş: "Sizin ölü bu meyveleri ne zaman yiyecek?"
Budist cevap vermiş: "Sizinki kalkıp bıraktığınız çiçekleri kokladığı zaman!"
Herkes kendi işine baksın.
(*) Kafirun Suresi: Sizin dininiz size, benim dinim bana.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN