Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son zamanlarda pek sık dillendirilir oldu... Bu tehlike, sözde liberal Fethullah uşaklarının özlemleriyle de örtüşüyor. Kimisi utanmadan açık açık, kimisi çok daha sinsi bir "istemem yan cebime koy" tavrıyla bunu körüklüyor. Son sığınakları... Başka çareleri kalmadı...
Biz de bir süre önce "başka türlü bir serseriliğe kalkışabilirler mi" diye sormuştuk.
Ergenekon davasında yargılanan ve önce hüküm giyip sonra aklanan emekli albay, şimdinin CHP milletvekili Dursun Çiçek "hayır, yapamazlar" demiş.
Şimdilik düşük rütbelerdelermiş, oranları da yüzde 10 kadar.
Fakat aralarından "general bile" çıkabilirmiş de ha...
Darbeye kalkışmaları zor ama "temizlenmeleri" de zor. Askeri yargı somut delil istediğine ve bunlara pek dokunamadığına göre, iş Şûra'ya kalıyor galiba.
Önümüzdeki ağustos ayı çok "kanlı" geçebilir!

Siyaset dehası
Devlet Bahçeli, "teröre kalıcı ve köklü çözüm" için sekiz maddelik reçetesini açıklamış.
Buna göre, önce bir "vizyon" geliştirilecek, sonra bu vizyona göre yapılandırılacak bir "konsept" oluşturulacak, sonra bu konseptten bir "strateji" çıkarılacak, bu stratejiye göre bir "siyaset" saptanacak, bu arada hem bir "kitle kazanma programı" hem de bir "diplomatik mücadele eylem planı" hazırlanacakmış. Üstelik "taktik eğitim ve icra programı" ve "tanıtım çalışmasına" ihtiyaç varmış.
Bu laf salatası, Nasrettin Hoca'nın köy yoluna çalı dikme, onlara sürtünecek koyunların takılıp kalacak yünlerini toplayıp eğirip iplik yaparak satma ve borçlarını ödeme programı gibi.
Bu tür adamlar bu memlekette parti başkanı, siyasi lider falan olabiliyorlar. Ne mutlu sana Türkiye...

Günün incisi
"Son olaylarda bir şey daha öğrendik: Türkiye'de yabancı ülkelerin büyükelçilikleri var."
İmza: Kim olabilir? Tabii ki Kemal Kılıçdaroğlu. Bir başka siyaset dehası.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN