Türkiye'nin en iyi haber sitesi
ENGİN ARDIÇ
ENGİN ARDIÇ

Hızır para topluyor

Çocuk öğrencisi.
Hem de matematik bölümü öğrencisi.
Üstüne üstlük, satranç şampiyonuymuş.
Gerisini kendisi anlatsın.

***
24 Kasım 2018 günü İstanbul Kozyatağı'nda yürürken, karşımdan gelen sanık H.D. "selamın aleyküm" diye selam verdi ve elini uzattı. Ben de kabalık olmasın diye tokalaştım. "Din dostum" diye konuşmaya başlayıp "yoksullar için soba kuruyorum, bir soba 180 lira" dedi. O gün cebimdeki 80 lirayı kendisine verdim. Bu paranın yetmeyeceğini söyledi. Evde biraz para olduğunu söyleyince benimle birlikte evimize geldi. Sokakta bekledi. Yukarıya çıkıp 300 lira alıp aşağı indim ve kendisine verdim. Telefon numaramı isteyince telefon numaramı da verdim. Aradan birkaç gün geçince beni gizli numaradan aradı.
İLK TANIŞTIĞIMIZ GÜN H.'NİN HIZIR ALEYHİSSELAM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞTÜM. Konuşması ve sohbeti beni çok etkilemişti ve içten gelmişti. Bana yine soba kurmak istediğini söyleyerek "annenin ziynetleri var, onları bana getirebilir misin" dedi.
Benim olmayan bir şeyi getirmemin doğru olmayacağını söyleyince "Cenab-ı Hak buyuruyor dost, Allah yerine koyacak" deyip telefonu kapattı.
Üç gün sonra aradı ve ne yaptığımı sordu. Bulamadığımı söyleyince beni Erenköy'e çağırdı. Bir süre yürüdük. Bana "telefonunu sat, bir soba daha yakalım" dedi. Oradaki bir dükkana telefonumu 300 liraya sattım. Yine benden ziynet eşyası bulmamı istedi ve üç gün süre verdi. İki gün sonra kendisini aradım ve iki çift küpe ile bir altın kolyeyi kendisine verdim.
Birkaç gün sonra tekrar beni aradı ve "12 parça ziyneti daha tamamlayamadın" dedi. Ben de satranç turnuvasından kazandığım ve bankada duran 4 bin 700 lirayı çektim, ayrıca annemin 11 küpesi ile bir altın zincirini alıp ona verdim.
Birkaç gün sonra gene aradı ve "kurban kesilecek, 12 bin lira lazım, bulabilir misin" dedi. "Tamam" dedim ve hemen polisi aradım.
Sanığa verdiğim nakit para ve altınların toplam değeri 60-70 bin lira civarındadır. Şikayetçiyim.
***
Çocuk Boğaziçi'nde okuyor. Üstelik matematik bölümünde. Üstelik satranç şampiyonu.
Bunu da mı Tayyip yaptı?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA