Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ohhh!.. Şükür ki bir işe yaradım kırk yılın başı. 3 hafta önce bir dolu derdini sıkıntısını ekrana getirip, köşemde paylaştığım Siirt vilayetine kıl kadar hafif de olsa bir yararım dokundu. Sağlık meselelerindeki "eksi duruş" çok can yakıyordu Siirt'te malum. Başta devlet hastanesi olmak üzere tüm sağlık kurumlarında aymazlık, umursamazlık, atalet ve yokluk öne çıkıyordu. Pek çok hastalığın uzman doktoru yoktu mesela. Birine bir şey olsa bin bir zahmet ve masrafla Elazığ'a, Batman'a, Diyarbakır'a, hatta Adana'ya taşınıyordu hasta ya da yaralılar. Yolda daha da kötüleyenler oluyor, bazıları ise ne yazık ki direnemiyor ölüyordu.

Üzülmüş elbette

Anımsayanlarınız vardır; gece boyu canlı yayın yapıp vurgulamıştık bu sıkıntıları. Devlet Hastanesi için art arda sıralanan dertlere ve şikâyetlere dayanamayan başhekim apar topar kalkıp gelmişti evinden yanıt vermek için, ama vali bey müsaade etmemişti konuşmasına.
Onun veremediği yanıtları bakanlığı verdi şükür ki. Yayını seyreden Sağlık Bakanı gördükleri karşısında "üzüldü, hicap duydu."
Ertesi gün hemen talimat verip; "Halledin şu işi çabuk" dedi emrindekilere.

Hassas konu bu

Ve sonuç almaya yönelik gelişmeleri müjdeledi bana sayın bakan. Nasıl mı? Okuyun bakalım:
"Savaş Bey. Siirt ilinde devlet hastanesi başta olmak üzere, diğer sağlık kurumlarında uzman hekim ihtiyacı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu acil sorunu en kısa zamanda gidermek için Bakanlığımız tarafından 15.10.2004 tarihinde yapılacak olan uzman tabip, pratisyen tabip, diş tabibi ve eczacı kurasında bu il için boş kadrolar açılmıştır.
Ayrıca söz konusu ilin uzman tabip ihtiyacı not alınmış olup, imkânlar dahilinde gerek geçici görevlendirme ve gerekse kura yolu ile bu ihtiyacın karşılanması cihetine gidilecektir. Konuya göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı teşekkür ederim."

Sağ olasın bakan dadaş

Ben de size teşekkür ederim sayın bakan. Hem bakan hem de gören biri olmanızdan duyduğum sevinci de paylaşmak isterim herkesle. Sözünüzü Dadaş sözü kabul ediyor, kısmetse en kısa zamanda Siirt'e birlikte gidip yurttaşların yüzündeki mutluluğu, tebessümü birlikte gözlemeyi diliyorum. Sevgilerimle...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA