Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmamoğlu'na mazbatanın verilmesinin ardından...
Dün erken saatlerde Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerini değerlendirme havası verdiği bir basın toplantısı düzenledi ve dedi ki; "Bugünkü hukuk sistemi içinde hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Her an herkes gözaltına alınabilir, tutuklanabilir."
Seçimleri konuşacaktı...
CHP'nin başarı ve başarısızlıklarını konuşacaktı...
Ama ne yaptı etti, lafı buraya getirdi.
Şimdi bu sözlere bakınca, insan ister istemez şüpheye düşüyor ve içinden şöyle soruyor: Acaba bunlar çok sevimsiz bir takım işlere hazırlanıyorlar da , şimdiden kılıf mı uyduruyorlar?Yaşadıklarımızın ibretlik yanı şu...
Siyaset sahnesinde sergilenen komikliklerin, gafların, sevgi pıtırcığı hallerin hafife alınacak yanı olmadığını anlamaya yanaşmayanlar da, nihayet anladılar.

***
Bir de detaylar konusu var tabii...
"Detayları boşver, işin esasına bak" dendiğinde bir tür körleşme yaşadığımızı da anlasak keşke!
Mesela CHP Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Ocak ayında yaşanan iki saatlik istifa macerası acaba üzerinde durulmayacak kadar sıradan bir siyaset cilvesi miydi, yoksa bugün olup bitenleri belirledi mi?
CHP Genel Merkezi ile İl Örgütü, Kaftancıoğlu'nun dediği gibi aday tercihlerinde mi anlaşamamıştı, "sandık politikası" konusunda mı?
Bugünden baktığımızda, İmamoğlu'na mazbata aldıran düzenek Kaftancıoğlu'nun geri dönüşüyle işletilmeye başlamış görünüyor.
Demek ki, neymiş?..
"Rakiplerde olan bitenler bizi ilgilendirmez" tavrı günümüz siyasetine hiç uymuyormuş, gözünü dört açman ve izlemen gerekiyormuş...
***
Bu satırları yazarken toplantısı sürüyordu.
Siz okurken sonuç açıklanmış olabilir.
Sonucu kestiremiyorum.
Çünkü YSK, basitçe bir seçim itirazını sonuca bağlamayacak, doğrudan kendi işleyişiyle ilgili bir karar verecek...
Kaldı ki, "yargı darbeleri"ne eğilimli bir denizde, sular dalgalanmaz demek zor.
Fakat sonuç ne olursa olsun, fikrim değişmeyecek...
İstanbul'da sandık kurullarında 19 bin 623 kamu çalışanı olmayan görevlinin bulunması, sandık kurulu için görevlendirilenlerin önemli bölümünün terör örgütü ilişkisi nedeniyle kamu hizmetinden uzaklaştırılmış olması devasa bir organizasyonla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN