Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi Avrupa Parlamentosu milletvekili olan turizmci işadamı Vural Öger, benim Atatürk Lisesi'nden sınıf arkadaşım. Bu nedenle onun başarılarını daha yakından izlerim yıllardır. Son olarak Alman Die Welt gazetesine verdiği demeci okuyunca, "Demek aynı şeyleri düşünüyormuşuz" dedim.
Ben önceki gün "Bir dönemde komünist olsaymışız Avrupa bize çok kolay kucak açardı" diye yazmıştım.
Vural Öger de Die Welt'e satır başları ile şunları söylemiş:
Avrupa'nın doğu sınırları hiç bir zaman kesin çizgileri ile belirlenmedi. Türkiye'nin mevcut sınırları bugüne kadar Avrupalılar için hiç bir zaman kendilerinden olmayan bir unsur olarak görülmedi. Roma ve Yunan medeniyetlerini yaratan eserlerin önemli bir bölümü bu nedenle bugünkü Türkiye'de bulunuyor zaten.
Türkiye bugün diğer on yeni ülke ile tam üyelik müzakerelerine başlandığından daha az hazır değil. Hatta Türkiye iktisadi, siyasi ve toplumsal olarak dünkü Çek Cumhuriyeti'nden, Polonya'dan ve Macaristan'dan daha ileri bir noktada.
Türkiye Almanya'nın sadece rüyasında görebileceği bir kalkınma hızına sahip. Polonya müzakereler başladığında yüzde 7 bin enflasyon ile karşı karşıyaydı. Bulgaristan'da kişi başına milli gelir bin 500 doların altında. Türkiye bunların tam ötesinde bir ülke. Zaten konumuz bugünkü Türkiye değil 2015'de tüm koşulları yerine getirerek tam üye olacak bir Türkiye.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA