Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ya AK Parti çok şanslı ya da demokratik yollarla seçmenin desteğini almaları mümkün olmayanlar çok akılsızlar. Yakın geçmişte her yolu denediler. Ve her seferinde bu yaptıkları AK Parti'yi güçlendirdi.
Daha ötesi var mı? CHP Kemalizm'den Gülenizm'e kaymayı bile denemedi mi? Kılıçdaroğlu Ankara yerel seçim kampanyasında parmaklarını birleştirip bozkurt işareti yaparak MHP'li seçmeni selamlamadı mı?
Bu konuda günlük siyasette devre dışı tutulması siyasetin de ahlakın da gereği olan Anayasa Mahkemesi bile, "367 kararı" ile devreye sokulmadı mı?

Her yolu denediler

Sokak kalkışmalarını da, savcıpolis güdümlü darbe girişimlerini de denediler. Daha ötesi var mı? Çözüm Süreci'ni bile sabote ettiler. Kobani'yi Diyarbakır'a taşımayı bile denediler...
Bunca akıl ve ahlak dışı yolları denedikten ve her girişimleri AK Parti seçmeninin kilitlenip kemikleşmesine dayandıktan sonra, şimdi yeniden Anayasa Mahkemesi'ni devreye sokma girişimleri, acınacak bir çaresizliğin ifadesi değil midir?
Hatırlayın Fethullah Gülen'in telebeddua görüntüsünün sonuçlarını... Şimdi de Haşim Kılıç'ın bu kifayetsiz muhterislerin "seçim barajı kaldırılsın" içerikli girişimleri konusunda ihsası rey etmesi olayı var kamuoyunun gözünde...
Gülen'in beddua görüntüleri ona saygı duyanları bile nasıl olumsuz etkilemişti... Haşim Kılıç'ın da bundan sonra yüksek yargının tarafsız temsilcisi görüntüsünü koruması ne kadar mümkündür?

Nasıl algılanıyor?

Hep "Algı yönetimi"nden söz ediliyor ya...
Anayasa Mahkemesi'nin devrede olduğu bunların son girişimlerinin ve Haşim Kılıç'ın davranışının nasıl algılandığını Abdülkadir Selvi'nin Yeni Şafak'taki "Hukuk darbesine hazırlanılıyor" başlıklı yazısını okuyarak görebilirsiniz... "
- Şimdiye kadar anayasal darbelere karşı mücadele veren bir Haşim Kılıç vardı, şimdi ise anayasal darbelerin mimarlığına soyunan bir Haşim Kılıç var. Burada tek hedef var. 2015 seçimlerinde AK Parti'nin anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla iktidar olmasını önlemek. Bu seçimlerin mühendislik hesabı da böylece belli oldu."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN