Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu "Gezi Ruhu" denilen ve içine girdiği kişileri terörün yanında yer almaya bile yönlendiren uyuşturucu, doğal bir ürün olamaz... Eroin, esrar, kokain, marihuana gibi bağımlılık yaratan uyuşturucuların kimyasal yapıları ve doğadaki hangi bitkilerden elde edildikleri biliniyor. Ama "Gezi Ruhu"nun hangi laboratuvarda hangi sentetik maddelerden ve kimler tarafından üretildiğine dönük bilgiler, henüz tam belirlenemedi.

Sentetik maddeler

AK Parti iktidarına ve özellikle "Açılım Süreci"ne kayıtsız şartsız destek veren insanların Gezi kalkışmasının başlatıldığı sabah sosyal medyaya attıkları mesajları okuduğum zaman, bu uyuşturucunun içinde dış ülkelerden ithal edilmiş sentetik maddeler bulunduğunu hissetmiştim.
Sonunda aynı "Ruh"un Mısır'da "Sisi Ruhu"na dönüştüğünü ve "Tahrir Meydanı"nı Taksim Meydanı'na dönüştürdüğünü görünce, yanılmadığımı anlamıştım.

Savcının ruhu
Çağlayan Adliyesi'ndeki trajik gelişmeler sırasında Gezi Ruhu'nun içlerine girdiği bağımlıların sosyal medyadaki mesajlarına bakarken, bu kişilerin bir araya gelip bir ruh çıkartma oturumu düzenlemeleri zamanının geldiğini ve hatta geçmekte olduğunu düşündüm.
Terörist eylem sonucu hayatını kaybeden rahmetli savcı Mehmet Selim Kiraz'ın ruhunun da dolaştığı bir âlemde, içlerine girdiği kişileri teröre destek vermeye yönlendiren "Gezi Ruhu"na yer olabilir mi?

Karışık ruhlar

Bir iktidarı seçim yoluyla değiştirmek mümkünken "Sandık teferruattır" diyerek molotof kokteylli partilerde maskeli katılımcıları eylemlerini tırmandırmaya teşvik etmek "Gezi Ruhu"nun o insanlardaki varlığının işareti değil mi? Ya da "Açılım Süreci" bir noktaya ulaşacakken "Öcalan sizi satıyor" diyerek Kürtleri Kandil'deki terör ağalarına yönlendirmeye çalışmak oyunu, hangi ruhun dürtmesi ile sahnelenebilir? Veya "Pensilvanya Ruhu"nun içlerine girdiği kişilerin Çağlayan Adliyesi'ni kana bulayan terör eyleminde de kendilerini bulmaları, "Haşhaşin" metaforunun bir acı gerçeği yansıttığını kanıtlamaz mı?

Muhalif olmak
"
Muhalif olmak
" mümkünken "Gezi Ruhu"na kapılıp "Terör teşvikçisi" olmak, bu yolun bağımlı yolcularının vardığı noktadır... Bunlara MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü açıklamasını bir rehber olarak sunuyorum... Özetle şöyle dedi Bahçeli:
"- Bu hain saldırı yalnızca merhum şehidimize yönelmemiştir. Bununla birlikte Türkiye vurulmuş, Türk adaletinin kanı akmış, 78 milyon hedef alınmıştır. Berkin Elvan bir kez daha katledilmiştir.

Ahlaksız hedef

- Toplumsal cepheleşmelerden memnuniyet duyanlara, Berkin Elvan'ın körpecik bedeni üzerinden istismar yarışına girenlere gün doğmuştur. Şiddete yatırım yapan, efendileri namına tetik çeken, siyasi maksatlarla kullanılan eli kanlı canavarlar yeniden öldürme sahnesine çıkmışlardır.
- Terör örgütü DHKP-C'nin kiralık bir çete olduğu dikkate alındığında menfur eylemiyle neyi amaçladığı, hangi mesajları vermeye çalıştığı esasen sır olmaktan çıkacaktır. Zira her terörist saldırının ardında ahlaksız bir hedef yatmaktadır."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN