Her dakika "Ya bugün kıyamet koparsa" diye ömürlerini endişe içinde geçirenleri sakinleştirmek amacıyla Diyanet İşleri birkaç yıl önce "Kıyamet"in hangi koşullar gerçekleşirse kopacağını açıklamıştı. Bu açıklamaya göre "On alamet meydana gelmedikçe kıyamet kopmaz"mış.
Bu "10 alamet"e gelince... Bunlar Deccal'ın çıkışı, Hz. İsa'nın yeryüzüne inmesi, Yecuc ve Mecuc'un çıkışı, Dabbetü'l Arz'ın çıkışı, güneşin batıdan doğması, Doğuda, Batıda ve Arap yarımadasında meydana gelmek üzere yerin batışı ve insanları mahşer yerine sürecek olan ve Aden çukurundan çıkan bir ateşin zuhuruymuş.

Yeni bir alamet

Bu on alamete şöyle yeni bir alamet eklesek acaba yanlış mı olurdu?
- İslam dünyasında birbirleri ile boğaz boğaza gelerek mezhep kavgası yapanların arasına ABD Başkanı'nın girmesi ve "Bu kavganız dine zarar veriyor" diye uyarması, kıyametin bir diğer alameti olabilir.

Son kavga

Herhalde Suudi Arabistan'la İran arasındaki kavgayı izliyorsunuzdur... Terör suçlarından hüküm giyen ve aralarında Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişinin Suudi Arabistan'da başları kesilerek idam edilmesi İran'da hem devlet katında hem de toplumda öfkeyle karşılanıyor. Önceki gün Şii din adamının idamını protesto eden yüzlerce kişi Tahran'daki Suudi Arabistan Büyükelçiliği önünde gösteri düzenledi. Suudi elçiliğinin duvarlarına tırmanan göstericiler Suudi Arabistan bayrağını indirip yaktılar.

Yunus Emre'nin uyarısı
İşte bu durumu izleyen ABD yönetimi de "Mezhep kavgasını kesin" diyerek araya girdi ve öncelikle Suudileri uyardı... Bana göre bu konuda Yunus Emre'nin yüzyıllar önce seslendirdiği dizeler, İslam dünyası için daha etkili ve anlamlıdır. YouTube'a girip bu ilahiyi Halil Necipoğlu'nun yorumundan dinlediğinizde, sanırım siz de benim gibi düşüneceksiniz...

"Ah ümmetüm" diye...
"Ali almış sancağını eline/ Çekilip giderler mahşer yerine/ Hasan'ı Hüseyin'i almış yanına/ Ah ümmetüm diye ağlar Muhammed/ Kıyamet kopacak canlar uyanır/ Kâmil derviş mürşide dayanır/ Yüzün yere koymuş Hakk'a yalvarır/ Ah ümmetüm diye ağlar Muhammed/ Yunus eydür gelin kadrin bilelim/ Fırsat elde iken tevhîd edelim/ Ruhu için çok salâvat verelim/ Ah ümmetüm diye ağlar Muhammed"

Erdoğan'ın yorumu

Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çeşitli vesilelerle yaptığı uyarıları ve "Bizim Sünnilik noktasında, Şia noktasında veya farklı mezhepler noktasında bir derdimiz yok. Bizim tek derdimiz var; İslam, İslam, İslam... İslam'a gölge düşürülmesini kabul etmem mümkün değil" şeklindeki söylemini hatırlamakta da yarar vardır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN