Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçmiş yaz tatillerinden birinde Yalıkavak'tan Bodrum'a direksiyon başında gitmekteydim. Cep telefonum çaldı, açtım... Karşımda Süleyman Demirel vardı. "Çoktandır sesini duymadım, nerelerdesin" dedi. Bodrum'da olduğumu söyleyince güldü, "Ben o yolları yapmasaydım, Bodrum'a biraz zor giderdin" dedi.

Ben o yolu yapmasaydım

Haklıydı... Eskiden de Bodrum'a giderdik. Ama tek şeritli yollardan geçtikten sonra Bafa Gölü'ne gelir ve döne döne dağı tırmanırdık... Bodrum'a gelirdik ama gerçekten zor gelirdik...
Türk siyasetine damga vuran isimlerin arasındaki farkı, Demirel'in "Ben o yolu yapmasaydım" sözü simgeler bence...
Barajlara, köprülere, tesislere imza atmayı bilen siyasetçilerle, sadece kavga etmeyi bilen siyasetçiler arasındaki farkı simgeler "Ben o yolu yapmasaydım" şeklindeki cümle...

Bir anı...

Geçen yaz Ali Şen'in Bodrum'daki evinde Demirel'le birlikte olmuş, uzun uzun konuşmuştum. Vücudu hastaydı ama beyni ve belleği eskisi gibi güçlüydü... 1980'e dayanan günlerde onu Boğaz'daki evimde ağırlamıştım. O gün yediği Antep yemeklerini hatırlatmıştı bana... Pencereden Boğaz'a bakarken kendisine takılmış ve "Şu Boğaz Köprüsü'nü biraz daha geniş yapsaydınız trafik böyle sıkışmazdı" demiştim. Bu sözlerim üzerine Demirel gülmüş ve "Sen ne diyorsun yahu, ben her sefer 'Boğaz'a köprü yapacağım' dediğimde CHP'liler 'Yaptırmayız' diye bağırmazlar mıydı" demişti.

Eserler ve isimler

Turgut Özal'ın Atatürk Barajı'nı tamamlamak için gösterdiği çaba veya Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve otoyollar, Özal'dan bugüne kalan en somut anılar değil mi? Demirel'le Özal arasındaki gerçek rekabeti "GAP'ı kimseye gaptırmam" polemiğinde görmez miyiz?
Bugünü düşünün... "Marmaray" ile Asya'dan Avrupa'ya geçerken Tayyip Erdoğan'ı hatırlamamamız mümkün mü? Bu yıl 3'üncü Boğaz Köprüsü hizmete girerken veya iki yıl sonra yeni havalimanı açılırken, yine Erdoğan'ın adı anılmayacak mı?

Kim kimdir ve nedir?
Şimdi bazı ezik siyasetçiler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küçük beyinlerinin ürettiği cümlelerle saldırırlarken, benzer durumları geçmişte de defalarca gördüğümüzü unutmayalım... Tayyip Erdoğan'ın Trakya'daki cezaevinde günlerini geçirdiği sırada "Türkiye'nin Başbakanı kimdi" sorusunun cevabını hatırlayanınız var mı? Ama Erdoğan İstanbul Belediye Başkanıyken, onun kentin su sorununu nasıl çözümlediğini hepimiz hatırlamıyor muyuz?
Siyaset mesleğini kavga ve hakaret etmek için kullananlara fazla aldırmayın. "Sessiz Çoğunluk" kimin kim ve ne olduğunu o kadar iyi biliyor ki.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN