Aynı anda bu kadar çok balonun patlaması şaşırtıcı değil mi?
Ne diyorlardı bu aymazlar?
- Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar kadar yalnızız... Türkiye'nin dünyada dostu kalmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan izlediği siyasetle Türkiye'yi tek başına bıraktı...

Gerçeklerin dünyası
Acaba bunlar son dönemde olup bitenleri izlemek yerine Fethullah Gülen'in beddualarına ya da Kemal Kılıçdaroğlu'nun altına ya da önüne yatmak içerikli çeşitlemelerine bakarak mı, dünyada ve 'de yer alan gelişmeleri anlıyorlar?
Diyelim ki geçen yıl Antalya'da yapılan G-20 Zirvesi'ni gözden kaçırdılar. Ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika'da yaptığı temasları ve oradaki konuşmalarını izlemediler. Belki Almanya Başbakanı Merkel'in 'yi kapı komşusu haline dönüştürmesini de görmüyorlar...

İslam Teşkilatı Zirvesi
Be adamlar... 56 devlet ve hükümet başkanının İstanbul'da İslam Teşkilatı Zirvesi'nde bir araya gelmelerini de mi görmediniz? Ortadoğu'nun trajik ve kronik ikiliğinin tarafları olan İran'ın Başbakanı Ruhani ile Suudi Arabistan'ın Kralı Selman'ın İstanbul'da aynı çatı altında bulunmalarını ve aynı bildiriye imza atmalarını nasıl umursamazsınız? Ya da Mısır'ın Sisi'sinin Dışişleri Bakanı'nın bile Zirve'ye katılmasının, sizce bir kıymet-i harbiyesi yok mu?

Akla ve gerçeklere davet
Ama aklınız ve fikriniz de, gözünüz de kulağınız da Pensilvanya'ya kilitlenmişken, kendi ülkenizde yer alan gelişmeleri nasıl izleyebilirsiniz ki? Ya da siyaseti "Erdoğan takıntısı" olarak algılayan beyinleriniz, gerçekleri nasıl algılayabilir ki?
- MHP'yi mi ele geçireceksiniz?
- PKK modeli belediyeciliği Batı kentlerine de mi taşıyacaksınız?
- Siyaseti kasetlerle mi dizayn edeceksiniz?

Yeter artık...
- Başınız sıkışınca çareyi Beşşar Esad'a ya da Putin'e sığınmakta mı bulacaksınız?
- "Humanizm" ve "Özgürlük" sloganları atıp Suriyeli sığınmacılara karşı nefret kampanyaları mı başlatacaksınız?
Kimin önüne ya da altına yatıyorsunuz bilmiyorum ama biraz da gerçekleri görmeye çalışsanız fena mı olurdu?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN