Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Başbakan'ın kim olacağı doğal olarak siyasetçileri, devlet bürokrasisini ve devletle iş yapan girişimcileri doğrudan ilgilendiriyor. Geniş halk kitleleri içinse, yeni Başbakan'ın 'nin önündeki sorunların üstesinden gelmeye ehil bir kişi olması önemlidir...

Kararlılık
Yakın geçmişte yaşadıklarımıza bakarak, yeni Başbakan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı titreşim katsayısına sahip olmasının önemini anlamış olmamız gerekiyor. Tabii ki her insanın olduğu gibi her siyasetçinin de kendine özgü bir üslubu vardır. Ancak 'nin önündeki sorunların yoğunluğunu göz önüne aldığımızda, Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında üslup farklılıklarının değil "Kararlılık" öğesinin ön planda ele alınması gerektiğini görürüz.;

Bazı sorunlar
Terörle mücadelede, Gülen Örgütü'nden devlet mekanizmasının arındırılmasında ve yeni bir anayasal yapının oluşturulması konusunda Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında tam uyum, başarının ilk şartıdır. Bu gibi konularda rehavet ya da işleri savsaklamak başarısızlığı da beraberinde getirir. Örneğin teröristlerin bombalarının hedef aldığı kentlerde valilerin, emniyet müdürlerinin tayinlerini çeşitli hesaplarla ertelemek gibi durumlar söz konusu olmamalıdır.

Söz verilince...
Bir de devlet adına verilen sözlerin tutulması ve bu konularda hemen icraata geçildiğinin görülmesi, halkta güven duygusun pekişmesini sağlar. Örneğin eğer devlet Diyarbakır'ın Sur'unu harabe halinden çıkarıp mamureye dönüştürme sözü verdiyse, bu konuda hemen somut icraata başlanmalıdır.

Tam uyum
Dış siyasette atılması gereken adımlarda da, Cumhurbaşkanı ile Başbakan'ın tam uyumu kaçınılmaz bir gerektir. Eğer bir yabancı "Biz Başbakan'la anlaştık, Cumhurbaşkanı'na ne oluyor ki" benzeri açıklamalarla 'yi hizaya getirmeye kalkışırsa, onun ağzının payı hemen verilmelidir. Başbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yarışır gibi her gün meydanlarda ve televizyonlarda boy göstererek zamanını geçirmek yerine kendini önünde bekleyen sorunları çözmeye adarsa, başarı şansı daha da artacaktır.

Başarı dileği
Türkiye'yi değiştirecek dev projelerin zamanında tamamlanması, ekonominin darboğazlarına zamanında müdahale edilmesi, Başbakan'dan beklenenler listesindedir.
Binali Yıldırım'ın bu sıraladığımız koşulları gerçekleştirmesini bekliyor ve ona başarı diliyoruz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN