İçerideki ve dışarıdaki geri zekâlılar darbe girişiminin sonuçları ve olağanüstü hal ilanı dolayısıyla, "Türkiye'de demokrasi ve özgürlükler rafa kaldırılıyor" benzeri çeşitlemeleri yapadursunlar... Ama artık orta zekâlılar bile gerçekleri görmüş durumdalar.
Devletin müthiş bir istihbarat zaafı yaşadığı, anlaşıldı. En yakın müttefik ülkelerin haberdar oldukları darbe girişimi, iş ayyuka çıktıktan sonra devlet katında yansımalarını buldu. Bereket toplumun Tayyip Erdoğan'a karşı duyduğu güven ve demokrasiye bağlılık bilinci vardı... Aksi halde bugün Suriye'ye benzeyen bir ülkede yaşamaya çalışmakta olabilirdik.

Guantanamo hukuku
Yine de demokratik deneyimlerimizin varlığına şükredelim.
"Olağanüstü Hal" de bir anayasal olgu.
ve demokrasi denilince önce akla gelen 'de, El Kaide Kuleler'i vurduktan sonra gündeme hiçbir metinde zikredilmeyen "Guantanamo Hukuku" girmemiş miydi? Bu hukukta zanlılar yargı önüne çıkmadan yıllarca gözaltında tutuluyor, işkence görüyorlardı.

Bunu da aşacağız
İçinde bulunduğumuz bu zor dönemi de elbet aşacağız.
Keşke "Müttefik" diye bildiğimiz ve kader ortaklığı yaptığımız ülkeler, karanlık komploların arkasında bulunmasalardı...
Yaşını başını almış, aklı ve bilinci yerinde olması gereken üniformalı kişiler, "Subay" imajını böylesine bir yıkıma konu etmeselerdi...
Ama olanla ölene çare yoktur. Bunları yaşamak da kaderimizde varmış. Bir noktada uyandık ya, bu da bir şeydir neticede...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN