Çok bilinen Temel fıkrasını bir kez daha hatırlatayım... Konuk olduğu evde Temel'e taze incir ikram etmişler. Temel ilk kez yediği bu meyveyi çok beğenmiş, ama mahcup bir delikanlı olduğu için meyvenin adını sormaya utanmış.
Aradan bir yıl geçmiş. Aynı eve konuk olmuş Temel. Ev sahibine "Bana geçen yıl ikram etiğiniz o lezzetli şeyden yine verebilir misiniz?" demiş. Ev sahibi "Nasıl bir şeydi o" diye sorunca Temel "Dışı mor ile yeşil arasıydı, kabuğunu soyunca beyaz bir zar vardı. İçi çekirdekliydi" diye tarif etmiş.

Hem uzamış...
Ev sahibi bu tarife bakarak "Herhalde patlıcan ikram etmiştik" diye düşünmüş. Sonra da Temel'e bir tabağın içinde patlıcan ikram etmişler.
Temel patlıcanı alıp ısırmış, ev sahibine dönmüş, öfkeyle "Siz bunu hem uzatmışsınız, hem de tadını kaçırmışsınız" demiş.
Bizim toplumsal yaşamımızı düşündüğünüz , uzatıldığı için tadı kaçan durumun var olduğunu görürsünüz.

FETÖ de geciktirildi
Bu durumlardan biri FETÖ fenomeni değil miydi? Zamanında olayın üzerine gidilmediği için şimdi uluslararası boyutu olan bir terör ve casusluk örgütü ile uğraşıyoruz.
Ama sonunda işin ciddiyetini acı bir deney yaşayarak gördüğümüz için, FETÖ 1 numaralı sorun oluverdi.

Şimdi sıra PKK'da
Bir diğer terör örgütü olan PKK'ya karşı nedense, bugün FETÖ'nün üzerine gittiğimiz gibi gidemiyoruz. Ve terör saldırılarıyla olay hem uzatılıyor, hem de tadı iyice kaçıyor.
Kısacası PKK'ya karşı en az FETÖ'ye yaklaştığımız gibi yaklaşıp, bu örgütün tüm uzantılarının üzerine gitmemizin zamanı gelmiştir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN