AÇIKÇASI beklenen oldu...
HDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması sonrasında, bunların gözaltına alınması beklenmiyor muydu?
Bunlar hakkındaki iddiaları içeren fezlekeler, bugün tanık olduğumuz gelişmeleri işaret etmiyor muydu?
Gündemdeki beklenen gelişmeler yanında bir de beklenmeyen gelişmeler var. Bunların başında da, 8 Kasım Salı günü yapılacak Amerikan Başkanlık seçiminde Donald Trump'ın seçilme şansının Hillary Clinton'a eşitlenmesi geliyor.
Aslında bu gelişme dolayısıyla, Amerikan Başkanlık seçiminde yarışan iki ismin yanında, iki istihbarat kurumunun da yarıştıklarını gördük... Bu iki kurum CIA ve FBI'dır.

CIA ile FBI yarışıyor
Clinton'lar CIA'ya yakın bir aile.
Aynı zamanda da FETÖ'cülerle yakınlar...
Mesela Fethullah Gülen hakkında FBI'nın soruşturma yapması Clinton'un başkanlığı döneminde engellenmiş ve Gülen CIA'nın etki alanına ve korumasına devredilmişti.
Seçime bir hafta kala FBI yılların birikimine olan tepkisini açığa koydu ve Hillary Clinton'un e-mailleri hakkında yeni bir soruşturma başlatıldığı, FBI Başkanı tarafından açıklandı. Sonuç Trump'ın tutulma oranının yükselmesi oldu. Son anketlere göre de iki adayın seçilme şansı birbirlerine eşit.
Açıkçası bu iki adaydan birinin diğerine göre daha tutarlı veya daha erdemli olduğunu söylemek zor. Bu adayların kişilikleri, Amerikan demokrasisinin kalitesinin de göstergesi. Ama bilinen bir gerçek var. Kim seçilirse seçilsin, Amerika'yı başkanlar değil derin devlet yönetiyor. Barışçı bir kişi olarak seçilen Obama'nın Ortadoğu'yu nasıl bir kaosa yönlendirdiği düşünülünce, bu gerçek doğrulanmıyor mu?
Evet... Gündem içeride de, dışarıda da çok yoğun. İzlemeye devam edelim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN