Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah haberlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram namazını kılmak için gittiği camide rahatsızlandığını duyunca "Bu bayram hepimize zehir olmasın" diye dua ettim. Erdoğan'sız bir Türkiye'de FETÖ'yle, PKK'yla ve her çeşit hainliklerle şimdiki gibi kararlı biçimde mücadele edilemeyeceğine ilişkin kuşkular hepimizde yok mu? Ya da Türkiye'nin her şeye evet demeyen, egemenliğini ve bağımsızlığını kutsayan bir ülke konumuna gelmesinde Erdoğan'ın katkısını kim inkâr edebilir ki?

Biraz dinlense ya...
Neyse benim ve milyonlarca vatandaşımın duaları gerçek oldu ki Cumhurbaşkanı Erdoğan geçirdiği rahatsızlığı geride bırakıp televizyon kameralarının karşısına geçti. Katar krizi konusunda Türkiye'nin kararlı tutumunu tekrarladı. Açıkçası sade ben değil konuştuğum herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hiç yorgunluk emaresi göstermeden aralıksız çalışmasını, hiç dinlenmeden bazen kıtalar arası yolculuklar yapmasını hayranlık ve hayretle izliyoruz. Dilerim önümüzdeki birkaç gün dinlenir...

Şeker bayramıydı
Dün zamanın getirdiği değişimden söz etmiştim. Mesela eski günlerde bu bayram basında "Şeker bayramı" olarak anılırdı. Artık herkes "Ramazan Bayramı" diyor... Ama son dönemin en önemli yeniliği bayram tebriklerinin cep telefonlarından gönderilen mesajlarla yapılması değil mi? Hayatımızın vazgeçilmez araçları haline gelen cep telefonları sonunda bayramları da etkiledi.

Silinemeyen numaralar
Ancak cep telefonlarının bir de yürekleri yakan bir özelliği var. Telefonunuzun fihristindeki kayıtlı isimleri her gözden geçirdiğinizde, bu isimlerden bazılarını artık hiç arayamayacağınızı görüyorsunuz. Sanki telefonunuzun fihristinin bir bölümü artık Zincirlikuyu ya da Karacaahmet kabristanlarına ayrılmış gibi... Yitirdiğiniz arkadaşlarınızın, yakınlarınızın isimlerini ve numaralarını silmeye eliniz varmıyor.

Biraz tebessüm
Bu bayram gününde gülmenize vesile olur ümidiyle, cep telefonumdaki bazı sosyal medya mesajlarını aktarıyorum:
- Kimsenin seni ezmesine izin verme; ehliyetini al sen ez onları.
- Kardan adam olur senden adam olmaz.
- Yüzmek kilo verdiriyorsa balinalar neden şişman?
- Ağlarsa anam ağlar gerisi playback yapar.
- Dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı.
- İlk görüşte aşk olsaydı ebeme âşık olurdum.
- Nescafe bile üçü bir arada ben hâlâ yalnızım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA